fbpx
Сьогодні
17:01 17 Чер 2019

Олігарх Плахотнюк пояснив втечу з Молдови

Лідер Демпартії Влад Плахотнюк заявив, що планує повернутися в Молдову і бути в опозиції.

Про це повідомляє "ЄП".

За словами Плахотнюка, він виїхав за кордон, щоб убезпечити себе і свою сім'ю. Він також розповів, що його намагалися викрасти.

Плахотнюк розповів про те, що разом з колегами по партії вони вирішили стати активною опозицією, щоб не допустити захоплення Молдови "групами інтересів ззовні країни".

"Молдовани повинні керувати зсередини, а не з-за кордону. Молдова повинна бути вільною і незалежною, а не ставати придатком іншої країни або території", – написав Плахотнюк на своїй сторінці в Facebook.

За словами Плахотнюка, рішення віддати владу було ухвалене ще у вівторок, 11 червня, але до п'ятниці демократи чекали діалогу від трьох інших партій. Однак через те, що інші партії на діалог не погодилися, демократи ухвалили це рішення, нібито щоб не посилювати кризу.

За словами Плахотнюка, "ситуація ще не повністю вийшла з-під контролю", і він упевнений, що ще залишилися люди, які готові захистити країну, зокрема люди з правом голосу в парламенті".

"Ті ж, хто зараз в ейфорії, скоро прокинуться в реальності, коли вони будуть шукати допомоги навіть у Демпартії, щоб вийти з цього капкана. Ми будемо готові допомогти вибратися, але не пробачимо спосіб, яким Молдову і її громадян поставили в ризиковану ситуацію", – пояснив демократ.

На завершення Плахотнюк вказав на те, що "він на барикадах". "Повернуся в країну якомога швидше, після того як моя сім'я буде в безпеці", – додав лідер Демпартії.

Нагадаємо, Клімкін заявив, що вважає кризу у Молдові ймовірною загрозою Україні.

Раніше Європейський Союз на рівні Єврокомісії та високого представника з питань зовнішньої політики офіційно визнав легітимність обрання нового уряду.

Нагадаємо, Конституційний суд Молдови визнав незаконним призначення уряду Санду та розпустив парламент.

Раніше повідомлялося, що проросійська Партія соціалістів Молдови (ПСРМ) і проєвропейський блок ACUM підписали тимчасову політичну угоду про співпрацю і почали екстрене засідання парламенту, щоб сформувати керівництво парламенту і затвердити склад уряду.

Проєвропейська кандидатка стала прем'єр-міністром Молдови.

Тим часом парламент Молдови визнав свою державу захопленою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: