fbpx
Сьогодні 12/08/2020 00:48
11:01 13 Кві 2019

У Канаді розглянуть Петицію про визнання Дня вишиванки офіційним святом

Фото 5.ua

Канадське крило ГО Всесвітній день вишиванки "Vyshyvanka Association" ініціювало підписання Петиції про визнання Дня вишиванки офіційним святом Канади.

10 квітня 2019 року під час засідання Палати Громад петицію оприлюднив Джим Іглінський, депутат-консерватор з Альберти, українець у третьому поколінні, активний лобіст України в Канаді та світі.

У документі йдеться про те, що "щороку тисячі канадських українців відзначають День вишиванки, щоб продемонструвати, що вишита сорочка є національним генетичним кодом, символом боротьби за незалежність, символом віри, надії та любові", повідомила засновник та голова оргкомітету ГО Всесвітній день вишиванки Леся Воронюк на своїй сторінці у Facebook.

НЕЙМОВІРНА НОВИНА!Канадське крило ГО Всесвітній день вишиванки "Vyshyvanka Association" (Volodymyr Palagniuk) ініціювало підписання Петиції про визнання Дня вишиванки офіційним святом Канади. 10 квітня 2019 року під час засідання Палати Громад петицію оприлюднив Джим Іглінський, депутат-консерватор з Альберти, українець у третьому поколінні, активний лобіст України в Канаді та світі. У документі йдеться про те, що "щороку тисячі канадських українців відзначають День вишиванки, щоб продемонструвати, що вишита сорочка є національним генетичним кодом, символом боротьби за незалежність, символом віри, надії та любові". Після презентації петицію внесуть до відповідного офіційного реєстру. Уряд Канади зобов'язаний розглянути петицію і надати офіційну відповідь впродовж 45 днів. І ось мій коментар:Петиція про визнання Дня вишиванки офіційним святом в Канаді – це довід того, що українська культура має ціну і визнання у світі, і це – наша спільна перемога, це – 13 років послідовної і титанічної роботи оргкомітету Всесвітнього дня вишиванки (Олександр Ткачук Михайло Павлюк (Mykhailo Pavliuk) Oksana Dobrzhanska Sergii Bostan Ірина Мітнович (Ирина Митнович), наших крил по всьому світу, а також кожного українця, який незалежно від того, де живе, є носієм українських цінностей. Це – наш внесок у розвиток культурної дипломатії і формування позитивного іміджу нашої прекрасної країни у світі.Разом з тим, пишу цей текст і з правдивим сумом. Бо Україна знову на порозі втрати всіх монументальних здобутків за ввесь період від 1991 року – незалежності, ідентичності, мови, історії, і врешті – цивілізованого майбутнього. Все своє свідоме життя, починаючи зі студентства, я присвятила тому, щоб донести українцям, – ми станемо сильними, непереможними і успішними, якщо будемо об'єднані спільними духовними цінностями. Це ж так просто – ви готові на неймовірні подвиги і навіть віддати життя за дорогу людину не тому, що у вас спільна торбинка гречки, а тому, що ви – цілий світ одне для одного. Моя країна Україна і є для мене цілим світом, в якому живуть мої батьки, діти, найдорожчі люди і мільйони українців, в яких я вірю. Втім, розумію, що не кожному пощастило сформуватись в сприятливих умовах – народитись у свідомій, відповідальній українській родині та отримати якісну достовірну освіту (а саме цих два складники – родина і освіта – є вирішальними у становленні особистості). Тому існує Всесвітній день вишиванки і ще багато ініціатив, щоб разом усвідомлювати нашу сутність, завдання і любити свою країну у собі і себе в своїй країні.

Posted by Леся Воронюк on Wednesday, April 10, 2019

Після презентації петицію внесуть до відповідного офіційного реєстру. Уряд Канади зобов'язаний розглянути петицію і надати офіційну відповідь впродовж 45 днів.

"Петиція про визнання Дня вишиванки офіційним святом в Канаді – це довід того, що українська культура має ціну і визнання у світі, і це – наша спільна перемога, це – 13 років послідовної і титанічної роботи оргкомітету Всесвітнього дня вишиванки, наших крил по всьому світу, а також кожного українця, який незалежно від того, де живе, є носієм українських цінностей. Це – наш внесок у розвиток культурної дипломатії і формування позитивного іміджу нашої прекрасної країни у світі. Разом з тим, пишу цей текст і з правдивим сумом. Бо Україна знову на порозі втрати всіх монументальних здобутків за ввесь період від 1991 року – незалежності, ідентичності, мови, історії, і врешті – цивілізованого майбутнього. Все своє свідоме життя, починаючи зі студентства, я присвятила тому, щоб донести українцям, – ми станемо сильними, непереможними і успішними, якщо будемо об'єднані спільними духовними цінностями. Це ж так просто – ви готові на неймовірні подвиги і навіть віддати життя за дорогу людину не тому, що у вас спільна торбинка гречки, а тому, що ви – цілий світ одне для одного. Моя країна Україна і є для мене цілим світом, в якому живуть мої батьки, діти, найдорожчі люди і мільйони українців, в яких я вірю. Втім, розумію, що не кожному пощастило сформуватись в сприятливих умовах – народитись у свідомій, відповідальній українській родині та отримати якісну достовірну освіту (а саме цих два складники – родина і освіта – є вирішальними у становленні особистості). Тому існує Всесвітній день вишиванки і ще багато ініціатив, щоб разом усвідомлювати нашу сутність, завдання і любити свою країну у собі і себе в своїй країні", – йдеться у коментарі Лесі Воронюк.

Читайте нас у Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін у країні та світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
Завантажити ще
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: