fbpx
Сьогодні
Фото 16:06 15 Бер 2019

"Планети "Б" не існує": українська молодь влаштувала страйк за клімат

15 березня об 11:00 під Міністерством енергетики та вугільної промисловості (Хрещатик, 30) відбулася акція молоді "Планети Б не існує" за збереження клімату та перехід України на 100% відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).

Подія відбулася в рамках Глобального кліматичного страйку за майбутнє, який у цей день проходить одночасно у більш ніж 100 країнах світу та є найбільшим в історії одночасним страйком молоді, передает ecoaction.org.ua.

Близько сотні людей прийшли до Міністерства з плакатами, барабаном і кричалками. Вони кричали "У нас нема планети Б – нам потрібне ВДЕ!", "Страйкуй, кохай – клімат захищай", "Вугілля, нафта, атом, газ – тут обійдемось без вас!".

Активісти вимагали від уряду звернути увагу на проблему зміни клімату та розпочати активні дії, щоб запобігти їй та утримати глобальне потепління на безпечному рівні. Молодь хвилює неактивна кліматична політика та недостатнє впровадження заходів, які мали б знижувати викиди парникових газів. Ключові вимоги до Міністерства та уряду – відмовитися від будівництва будь-яких нових вугільних та атомних потужностей та сприяти переходу України на 100% використання відновлюваних джерел енергії. Адже саме спалювання викопного палива (нафти, газу, вугілля) є найбільшим джерелом парникових газів, які, потрапляючи в атмосферу, і спричиняють глобальне потепління.

"Я хочу, щоб більше людей зрозуміли, що зміни клімату – це не щось таке, що відбувається десь далеко. Це відбувається з нами зараз, і цю проблему ми повинні вирішувати. Бо потім може бути надто пізно. Ті процеси, які запущені зараз, скоро вже не можна буде зупинити. Через зміну клімату страждає флора і фауна нашої планети. Тому я прийшла сюди і вимагаю від уряду дій", – заявила активістка Ксенія.

"Зміна клімату – це не тільки танення льодовиків. Це також посухи і паводки. Головне, що стосується молоді, – це те, що фінансові наслідки цих змін будемо покривати саме ми. Саме за наші податки будуть вирішуватися ті проблеми, які зараз створюють люди, що приймають рішення. Ми хочемо жити і розвиватися, а не відшкодовувати збитки, завдані у минулому", – сказала у своїй промові активістка Катя.

Наприкінці активісти передали Міністерству мапу підвищення рівня моря внаслідок зміни клімату, на якій зображені території, які до 2100 року можуть піти під воду.

За розрахунками вчених, людство поки що впевнено йде до глобального потепління на більш ніж 4°С до кінця століття. І в нас залишилося всього 12 років, щоб щось змінити. Згідно з дослідженням "Вода близько: підвищення рівня моря в Україні внаслідок зміни клімату", 590 поселень, майже 52 тисячі будівель, 660 екологічно небезпечних об'єктів, 200 тисяч га сільськогосподарських земель, 98 об'єктів природно-заповідного фонду – все це до 2100 року може бути повністю або частково затоплено. 75 тисячам мешканців цих територій доведеться шукати собі новий дім.

У цей день у Києві відбувся ще один страйк молоді біля Кабінету Міністрів. Подібні заходи відбулися також у Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Миколаєві, Тернополі, Львові та інших містах країни.

Всі ці акції відбулися в рамках Глобального кліматичного страйку за майбутнє, який ініціювала 16-річна школярка зі Швеції Грета Тунберг. Його підхопили десятки тисяч школярів по всьому світу, які виходять до своїх парламентів та муніципалітетів із закликами врятувати їхнє майбутнє. Загалом страйки охопили понад 30 країн, а 15 березня молодь, об'єднана спільною ідеєю, вийшла на вулиці у більш ніж 100 країнах.

Читайте нас у Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін у країні та світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: