fbpx
Сьогодні
16:22 12 Бер 2019

Стало відомо, про що домовилися Порошенко і Варфоломій

Константинополь зобов'язався сприяти становленню Автокефальної помісної Православної церкви в Україні, а Київ – сприяти функціонуванню Місії "Ставропігія вселенського патріархату в Україні".

Про це йдеться в Угоді про співробітництво та взаємодію між Україною та вселенським (Константинопольським) патріархатом, підписаній Петром Порошенком і патріархом Варфоломієм 3 листопада 2018 року й оприлюдненій тепер на сайті президента.

Угоду підписано до надання ПЦУ томосу для узгодженої діяльності, "систематичної" співпраці та сприяння релігійним контактам сторін.

Передбачається взаємна системна робота щодо створення та конституювання автокефальної церкви з центром у Києві, аналітична-методична робота, обмін інформацією щодо поточної релігійної ситуації, консультації, проведення спільних заходів тощо.

Україна в межах свого законодавства сприятиме:

– функціонуванню представництва вселенського патріархату – "Ставропігії Вселенського патріархату в Україні";

– набуттю представництвом "будівель та приміщень, інших об'єктів власності, необхідних для функціонування Місії "Ставропігія вселенського патріархату в Україні";

– наданню Місії візової підтримки.

А вселенський патріархат, діючи через своє представництво, сприятиме:

– конституюванню в Україні автокефальної помісної церкви;

– активній співпраці та веденню діалогу з керівниками та уповноваженими представниками всіх центрів українського православ'я;

– представленню інтересів та позиції вселенського патріархату під час об'єднавчих процесів в українському православ'ї;

– підтримці та налагодженню контактів між ПЦУ та автокефальними церквами інших країн.

"Сторони можуть припинити дію цієї угоди в будь-який час за попереднім письмовим погодженням. У разі припинення дії цієї угоди заходи, які було розпочато на її підставі і не реалізовані протягом строку дії угоди, продовжуватимуться і звершуватимуться згідно з умовами, що були раніше узгоджені сторонами, за винятком випадків, коли реалізувати такі заходи неможливо", – йдеться в документі.

Зміни та доповнення до угоди вносяться за письмовою згодою сторін.

Читайте нас у Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін у країні та світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: