fbpx
Сьогодні
18:16 21 Січ 2019

Мінекономрозвитку пояснило, чому "книга скарг" має зникнути

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі пропонують скасувати Книгу скарг, бо вона вводить споживачів в оману та є проявом тиску на добросовісний бізнес.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку на своїй сторінці у Facebook.

"Мінекономрозвитку пропонує скасувати Книгу скарг (до речі, скаржитися не обов'язково, якщо товар чи послуга вам сподобалися, то можете й хвалити). Розповідаємо, чому. Книга відгуків та пропозицій вводить споживачів в оману. Власники бізнесу не завжди перевіряють книгу та ефективно реагують на скарги споживачів. Вимога щодо ведення Книги відгуків та пропозицій є проявом тиску на добросовісний бізнес", – ідеться в повідомленні.

У міністерстві заявляють, що підприємці витрачають значні кошти на встановлення відповідального за ведення Книги, забезпечення щоквартальної перевірки щодо ведення Книги, розгляд звернень, зберігання та підготовку звітів. За розрахунками, загальні витрати для бізнесу на це становлять 125,6 млн грн на рік. У Мінекономрозвитку було проаналізовано практику країн ЄС, і аналог нашій Книзі відгуків та пропозицій використовується лише у Польщі. Інші країни використовують більш сучасні та ефективні інструменти. Наприклад, у Німеччині Міністерство сільського господарства має сайт, на якому споживачі можуть залишати свої скарги щодо неякісних продуктів харчування.

Мінекономрозвитку пропонує скасувати Книгу скарг (до речі, скаржитися не обов'язково, якщо товар чи послуга вам сподобалися, то можете й хвалити). Розповідаємо чому.👉 Книга відгуків та пропозицій вводить споживачів в оману. Власники бізнесу не завжди перевіряють книгу та ефективно реагують на скарги споживачів.👉 Вимога щодо ведення Книги відгуків та пропозицій є проявом тиску на добросовісний бізнес. Щороку підприємці витрачають значні кошти на встановлення відповідального за ведення Книги, забезпечення щоквартальної перевірки щодо ведення Книги, розгляд звернень, зберігання та підготовку звітів. За розрахунками загальні витрати для бізнесу на це складають 125,6 млн грн на рік.👉 Ми проаналізували практику країн ЄС. Аналог нашій Книзі відгуків та пропозицій використовується лише у Польщі. Інші країни використовують більш сучасні та ефективні інструменти. Наприклад, у Німеччині Міністерство сільського господарства має сайт, на якому споживачі можуть залишати свої скарги, щодо неякісних продуктів харчування.До чого це призведе скасування Книги відгуків?✅ По-перше, споживачі зможуть звертатися до бізнесу чи відповідних державних органів за допомогою більш дієвих інструментів. Їхні скарги та відгуки не будуть безрезультатно залишені.✅ По-друге, це відкриває простір можливостей для систем consumer care та after-sale management, які розповсюджені в Європі. Наприклад, у Німеччині торгівля охоплює не лише передпродаж і продаж продукції, але й післяпродажне обслуговування. Саме через це розвинута мережа центрів роботи з клієнтами у різних компаній: як в інтернеті, так через і гарячі телефонні лінії.✅ По-третє, зменшиться навантаження на органи влади: їм більше не буде потрібно перевіряти правильність заповнення Книги відгуків та пропозицій, вони зможуть сконцентруватися на актуальніших проблемах захисту прав споживачів.Більше про це в коментарі Max Nefyodov для Телеканал Україна: http://bit.ly/2RJSD3GСтепан Кубів Denis Gutenko Александр Палазов (Alexandr Palazov)

Posted by Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України on Monday, January 21, 2019

У Мінекономрозвитку акцентують, що скасування Книги відгуків приведе до того, що споживачі зможуть звертатися до бізнесу чи відповідних державних органів за допомогою більш дієвих інструментів. Їхні скарги та відгуки не будуть безрезультатно залишені. Крім того, це відкриває простір можливостей для систем consumer care та after-sale management, які розповсюджені в Європі. Наприклад, у Німеччині торгівля охоплює не лише передпродаж і продаж продукції, але й післяпродажне обслуговування. Саме через це розвинута мережа центрів роботи з клієнтами у різних компаній: як в інтернеті, так через і гарячі телефонні лінії.

Також скасування Книги відгуків зменшить навантаження на органи влади: їм більше не буде потрібно перевіряти правильність заповнення Книги відгуків та пропозицій, вони зможуть сконцентруватися на актуальніших проблемах захисту прав споживачів.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: