fbpx
Сьогодні
17:53 13 Жов 2018

Нацбанк анулював ліцензію великої мережі валютних обмінників

Національний банк України (НБУ) анулював ліцензію фінансової компанії "Ікс" на здійснення валютних операцій (діяльність з обміну валют) №189 від 25 травня 2015 року.

Відповідне рішення затверджено 11 жовтня, передає прес-служба регулятора.

Підставою для анулювання ліцензії послужило визнання структури власності компанії непрозорою, а також встановлення ряду суттєвих порушень порядку проведення валютно-обмінних операцій і вимог до організації захисту приміщень.

Так, починаючи з 2017 року Нацбанк звертав увагу фінкомпанії "Ікс" на невідповідність структури власності вимогам прозорості.

"Замість приведення структури власності у відповідність до вимог щодо прозорості та виконання власниками істотної участі вимог чинного законодавства, зокрема отримання погодження на набуття істотної участі у профільного регулятора – Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, – до структури власності ІКС була заведена "футбольна команда" з 11 фізичних осіб, внаслідок чого відбулося розмиття власності таким чином, що жоден з нових учасників Ікс не володів істотною участю.", – сказали у НБУ.

Також "Ікс" було допущено значну кількість порушень вимог до організації захисту приміщень, в яких проводиться діяльність з обміну валют, зокрема щодо обладнання робочих місць касирів елементами відгороджувальних конструкцій, що відповідають встановленим вимогам, системою відеоспостереження, сповіщувачем системи тривожної сигналізації.

Крім того, НБУ виявив в діяльності ліцензіата ряд порушень порядку проведення валютно-обмінних операцій, зокрема, здійснення операцій з продажу іноземної валюти без документального оформлення, без застосування реєстраторів розрахункових операцій та без оформлення квитанцій про здійснення валютно-обмінних операцій.

При цьому, під час перевірок "ІКС" неодноразово відмовлялася надати матеріали на письмовий запит уповноваженого працівника НБУ.

Довідка. Компанія Ікс налічує понад 100 пунктів обміну валюти. Співвласниками компанії у держреєстрі вказані Андей Ордійчук, Дмитро Федосєєв, Ян Хоменко, Мілена Голятовська, Анастасія Гордійчук, Олексій Маняченко, Анна Набока, Віктор Петрусенко, Анна Пустовойт, Станіслав Свідерський і Маргарита Хоменко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: