fbpx
Сьогодні
18:01 20 Лип 2018

В Італії винайшли майки, які очищають повітря

В італійському будинку моди Kloters заявили про створення і успішне випробування футболки, яка, завдяки спеціальній фільтр-кишені здатна вловлювати і розкладати забруднюючі речовини з атмосферного повітря.

Розробка дизайнерів носить назву RepAir і за задумом творців стала прямим наслідком бажання вийти за рамки звичної концепції стійкої моди, передає rodovid.me.

З одного боку ця майка придатна для щоденного носіння, з іншого – своїм виглядом вона нагадує про щогодинну необхідність пам'ятати про турботу про навколишнє середовище,і змушує людей задуматися про варіанти вирішення тих чи інших екологічних проблем.

У тому, що команда дизайнерів з Італії звернула увагу саме на проблему забруднення повітря, немає нічого дивного. Не дивлячись на всі зусилля європейської спільноти щодо зниження шкідливих викидів в атмосферу, щодо підвищення екологічності вихлопу автомобільних двигунів, повітря в великих містах тій же Італії залишається сильно загазованим. Довготривале проживання в такому середовищі є причиною розвитку багатьох важких захворювань, в тому числі і раку.

З технічної точки зору найбільше цікавою є кишеня футболки RepAir розміром приблизно 15 на 20 сантиметрів, в якій розташований вкладиш зі спеціальної тканини, яка-то і відповідає за поглинання оксиду азоту та деяких інших, розсіяних в атмосфері забруднюючих речовин. Матеріал запатентований і здатний розділяти, оксиди азоту, оксиди сірки, леткі органічні речовини, поліциклічні ароматичні вуглеводні і пари бензину.

Причому, фільтрація забруднюючих речовин відбувається в пасивному режимі без участі зовнішніх джерел енергії, але при цьому вельми ефективно. Розробники стверджують, що їхнє дітище здатне увібрати і розкласти обсяг забруднюючих речовин, що дорівнює вихлопу відразу двох легковиків.

Запатентований фільтруючий матеріал складається з декількох зовнішніх і внутрішніх шарів, кожен з яких виконує певну функцію. Одні утримують забруднюють повітря молекули, інші – вловлюють і консервують неприємні запахи і тощо. Інноваційний матеріал під назвою Breath вже пройшов повний курс сертифікаційних випробувань в Політехнічному університеті Марке, довів свою високу ефективність і завоював зрізу кілька нагород. Отримані в лабораторних умовах результати використання футболки RepAir дійсно вражають: її фільтруючий елемент зміг затримати 97 відсотків молекул летких органічних речовин, 92 відсотків молекул оксиду сірки і 87 відсотків молекул оксиду азоту.

Наразі будинок моди Kloters веде збір коштів через платформу Kickstarter для запуску своєї розробки в промислове виробництво. Обіцяно, що виріб буде міцним, довговічним і розрахованим на тривалий термін експлуатації.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: