fbpx
Сьогодні
16:19 17 Кві 2018

Конкурс еко-вчинків: українські школи змагатимуться за ековалюту

Українські школи закликають робити еко-вчинки та отримувати екологічну валюту – "кліматичні краплі". Конкурс для загальноосвітніх закладів України проводить ТОВ "КТ-Енергія".

Як зазначають організатори, для участі у конкурсі, який допоможе покращити стан навколишнього середовища, потрібно зареєструватися, створити новий обліковий запис для школи та встановити мобільний додаток "Кліматичні краплі", який відстежує та винагороджує екологічно-дружні вчинки.

"Зелені" вчинки учасників платформи переводяться в електронні бали – так звані "кліматичні краплі", які у подальшому обмінюються на знижки, бонуси та інші інструменти лояльності партнерів проекту.

Конкурс проводиться з 1 квітня до 28 вересня 2018 року.

Учасники конкурсу мають проводити навчальні заняття на тематику зміни клімату та індивідуальних та колективних вчинків щодо скорочення викидів парникових газів та адаптації до зміни клімату (як правило, протягом 2 тижнів з моменту реєстрації). Навчальні матеріали доступні за посиланням.

Школи мають вести облік зібраних і переданих на переробку відходів (в кг) та висаджених дерев (в шт.), здійснювати відповідну фото та відео фіксацію. Форма звітності про здійснені екологічні вчинки буде надана усім зареєстрованим школам. Проміжна звітність щодо здійснених учасниками конкурсу еко-вчинків буде подаватися організаторам 30.04.2018, 25.05.2018, 14.09.2018 та 28.09.2018. За результатами звітності буде оприлюднюватися рейтинг шкіл-учасниць.

Також, учасники конкурсу мають розміщувати звіти, фото та відеоматеріали на сторінці у мережі Facebook.

Окрім загальної звітності, школи будуть вести внутрішню звітність для подальшого розподілу Кліматичних капель між учнями. Як правило, розподіл Кліматичних крапель між учнями (за ланцюжком школа-клас-учень) буде відбуватися протягом 1 тижня після кожного отримання крапель школами; при цьому має бути розподілено не менше 65% крапель, отриманих школами.

Школи мають також інформувати організаторів про проведене навчання з питань зміни клімату.

Кліматичні краплі нараховуються за такими коефіцієнтами: висаджування дерев – 45 крапель за кожне дерево; роздільний збір відходів – 1.8 крапель за кілограм макулатури, 0.2 краплі за кілограм скла, 1.6 крапель за кілограм пластику, 0.5 крапель за кілограм зібраних батарейок; компостування харчових відходів – 0.5 крапель за кілограм органічних відходів, що йдуть на компостування; енергозбереження – 1.2 краплі за кВт*год заощадженої електроенергії.

Переможцями конкурсу стануть чотири школи, які наберуть найбільшу кількість "кліматичних крапель" у розрахунку на одного учня.

Три учні 5-11 класів з кожної з чотирьох шкіл-переможців відвідають конференцію з питань змін клімату у Польщі у грудні 2018 року, де представлятимуть еко-вчинки власного навчального закладу. Презентації заплановані на День молоді, що має відбутись 6 грудня 2018 року.

Процес відбору учнів та вчителів буде здійснюватися із врахуванням думки представників школи, міської влади та представників ТОВ КТ-Енергія.

Вчителі шкіл-переможців отримають всебічну підтримку для подання заявки на конкурс "Кращий Вчитель світу" із призовим фондом у 1 мільйон доларів. Один вчитель зможе відвідати кліматичну конференцію у Польщі.

Додатковими чинниками для відбору учнів-переможців стане:

• активна участь в навчанні з питань змін клімату,
• активна участь у здійсненні еко-вчинків, як колективно та і індивідуально,
• наявність активного облікового запису у додатку "Кліматичні Краплі" протягом проведення конкурсу,
• знання англійської мови,
• поради щодо удосконалення роботи додатку,
• залучення інших учасників, в т.ч. з інших країн, до участі у конкурсі.

Додатковими чинниками для відбору учителів-переможців стане:

• активна участь у викладанні тематики змін клімату,
• удосконалення навчальних матеріалів та розробка планів-уроків і методичних матеріалів з питань зміни клімату з використанням мобільного додатку "Кліматичні краплі", з урахуванням вимог в рамках конкурсу Кращий вчитель світу,
• знання англійської мови,
• залучення нових Партнерів додатку Кліматичні краплі,
• поради щодо удосконалення роботи додатку,
• залучення інших учасників, в т.ч. з інших країн, до участі у конкурсі.

Школи-учасники повинні до 30 квітня 2018 року включно зареєструватися за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeCZNduhKy-hHPoYrzA-saCsVvMUXprXIMh-KhYGJfa-vvevw/viewform.

Детальні роз'яснення щодо умов проведення конкурсу можна дізнатися на сайті ТОВ "КТ-Енергія" та під час скайп-конференцій 17.04.2018 та 03.05.2018.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: