20:47 20 Лис 2022

Катар програв матч-відкриття на домашньому ЧС, історія такого ще не знала

Матч-відкриття чемпіонату світу з футболу закінчився з рахунком 0:2. Збірна Еквадору перемогла господаря турніру з Катару.

Про це інформує Суспільне спорт, пише Рубрика.

М'яч вперше опинився у воротах катарців вже на третій хвилині. Проте в епізоді з голом напівавтоматичною системою визначення офсайдів вперше було скасовано м'яч на світовій першості – через ледь помітне положення поза грою в нападника гостей Майкла Естради.

Еквадор не зупинився та відкрив рахунок за 13 хвилин. Еннер Валенсія, чий гол було скасовано у перші хвилини поєдинку, відзначився з пенальті, впевнено розвівши м'яч та воротаря Саада Аль-Шіба по різних кутах.

Саме Валенсія, що на клубному рівні представляє "Фенербахче", став автором першого дублю на турнірі та встановив остаточний рахунок матчу-відкриття Мундіалю – 2:0. На 31-й хвилині він влучним ударом головою замкнув фланговий навіс від партнера Ангело Пресіадо.

Відтак господар чемпіонату світу вперше зазнав поразки у матчі-відкритті домашнього Мундіалю. У 22 попередніх випадках господарі здобули 16 перемог та звели 6 зустрічей до нічиєї.

Еквадорці стартували на своєму третьому Мундіалі, раніше виходивши до плей-оф одного разу – на ЧС-2006 у Німеччині, де південноамериканська команда вилетіла від Англії. Катар дебютував у фінальній частині чемпіонатів світу, автоматично пройшовши до групового раунду ЧС-2022 як господар турніру.

Переможець матчу мав очолити таблицю квартету "А", де також гратимуть Нідерланди та Сенегал. Очна зустріч двох інших команд групи запланована на понеділок, 21 листопада.

Нагадаємо, Рубрика писала про церемонія відкриття чемпіонату світу з футболу.