fbpx
Сегодня
Колонка 17:11 28 Май 2019

Работает ли демократия в Украине?

Фото economist.com

Я періодично бачу стенання про поганий народ, неосвічену більшість і жорсткі сумніви в тому, що принцип загального виборчого права це хороша ідея, тому що голос дурня та голос розумного виборця мають однакову вагу.

Коли дивишся на результати виборів, то здається, що в цих тезах багато логіки. Хоча насправді, демократія це прекрасний політичний механізм отримання влади. Розумним і відповідальним людям більше не треба народжуватись в родині короля, чи робити військовий переворот. Достатньо лише перемогти на виборах.

Але знаєте в чому прикол? Щоб перемогти на виборах – треба брати в них участь. А щоб брати в них участь, треба бути представником політичної партії.

Саме так і працює демократія – розумні і відповідальні люди об'єднуються в політичні партії. Вони пропускають через внутрішні сита всіх бажаючих отримати владу, і так на виході ми отримуємо хороших кандидатів, між якими обирає "нєвєжествєнноє большинство".

Якщо ви зараз читаєте цей текст і не є членом політичної партії, то в чому проблема? Є "ДемАльянс", "Сила людей", "Голос Вакарчука", "Громадянська позиція", "Самопоміч", "Галицька партія", "Свобода", "Люди важливі" і навіть, прости господи, "Демократична сокира".

Ні, я звичайно розумію, що кожен хоче щоб до нього самого прийшли з партії і вмовляли до неї приєднатись. Бажано щоб одразу пропонували посаду міністра, ну чи хоча б народного депутата.

Але демократична система полягає в тому, що не всі стануть президентами, міністрами і навіть депутатами. Проте щоб ними точно стали розумні і відповідальні люди – вони мають об'єднуватись в політичні партії і перемагати на виборах.

4806

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.
Загрузить еще

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: