fbpx
Сегодня
Полезности 10:30 28 Авг 2021

Собачий переводчик и идентификатор носов: 20 решений для четвероногих, которые вас удивят

А еще пиво для собак, умные миски и реклама, таргетированная на наших любимцев. Такого вы точно не ожидали! (укр.)

English version here

Чотирилапі — більше, ніж просто наші улюбленці. Це наші друзі, справжні члени сім'ї. Захисники тварин з організації "Люди за етичне поводження з тваринами" (РЕТА) закликають поступово відмовлятися від вживання в розмовах словосполучення "домашня тварина", що принижує чотирилапих друзів. Зоозахисники натомість пропонують використовувати більш лояльне слово "компаньйон".

А компаньйон — це справа серйозна. З ними треба рахуватися, розуміти їх, іноді (так, справді!) забезпечувати їм освіту і навіть доступ до реклами. Як?

Зібрали для вас 20 цікавих рішень, які допоможуть вам краще спілкуватися зі своїми улюбленцями, дбати про них, захоплюватися їхніми талантами і поважати як особистостей. Не менше!

1. Перекладач собачого гавкоту придумали корейські інженери. Вони створили розумний нашийник, який розпізнає емоції тварини. Досить вдягнути нашийник на шию собаки, синхронізувати з мобільним телефоном через спеціальний додаток, і у вас в кишені з'явиться справжній собачий розмовник. На створення системи у розробників пішло три роки. За цей час вони зібрали 10 тисяч зразків гавкоту 50-ти різних порід собак. Цю базу даних і аналізує штучний інтелект. Розумний нашийник уже надійшов у масовий продаж. 

Собачий перекладач та ідентифікатор носів: 20 рішень для чотирилапих, які вас здивують

2. Власники котів теж зможуть поговорити зі своїми вихованцями на рівних. Інженер Хав'єр Санчес, який брав участь у розробці голосового помічника Алекса компанії Amazon, створив додаток для смартфонів, який перекладає людською мовою котяче нявкання. Поки що додаток MeowTalk обмежується 13 котячими фразами, такими як «Нагодуй мене», «Я злий/зла» і «Відчепись від мене». Участь у створенні бази даних нявкання можуть взяти і власники котів.

Собачий перекладач та ідентифікатор носів: 20 рішень для чотирилапих, які вас здивують

3. Ніс кожного собаки унікальний, як і наші відбитки пальців. Це стало основою для дуже розумного інструменту NoseID, який розробили в США. Додаток використовує носи зареєстрованих собак, щоб допомогти знайти їх, коли вони загубилися. Кожна третя домашня тварина в якийсь момент свого життя може не повернутися додому. Так, щорічно в США втрачається або крадеться 10 мільйонів домашніх тварин — саме цей факт спонукав розробників зайнятися розпізнаванням собачих носів. Усе дуже просто: ви попередньо скануєте ніс свого вихованця, завантажуєте його дані в базу — і у разі, якщо собака загубиться, скан носу можна буде використовувати для пошуку та впізнавання чотирилапого. Автори додатку нагадують, що шукати загубленого собаку варто і традиційними способами — через бірки і мікрочіпи. Наразі NOSEiD тестується у місті Нашвілл, але незабаром має бути розгорнутий і в інших містах.

собака

4. Українські програмісти теж задніх не пасуть. Вітчизняний проєкт Animal ID — платформа, яка допомагає власникам домашніх тварин убезпечити своїх улюбленців, якщо вони загубляться, за допомогою QR-паспортів (жетонів) і спеціального мобільного застосунку. Кожен жетон-адресник Animal ID має зі зворотного боку індивідуальний QR-код, який потрібно активувати в додатку після реєстрації. Активований таким чином QR паспорт прив'язується до цифрового профілю тварини та її власника у міжнародній базі ідентифікованих тварин. Зараз на платформі зареєстровано близько 200 000 власників тварин і 360 000 їхніх улюбленців. "Ми випустили першу версію мобільного застосунку нашого універсального рішення для відповідальних власників тварин всього 8 місяців тому, а тепер у нас вже є користувачі по всьому світу. Найбільше користувачів зараз у США, Україні, інших країнах Східної Європи, далі йдуть Великобританія, Канада, Німеччина й Польща", — зазначає співзасновник і головний виконавчий директор Animal ID Василь Дуб. 

Собачий перекладач та ідентифікатор носів: 20 рішень для чотирилапих, які вас здивують

5. Spokk — ще один інноваційний український продукт, він пропонує страхування домашніх улюбленців у смартфоні. Користувачі можуть придбати поліс у кілька кліків, подати заяву про збиток онлайн, оперативно дізнатися рішення щодо страхового випадку й отримати відшкодування на платіжну картку. Поки Spokk займається страхуванням лише котів і собак. Що страхують? Різні травми та події: отруєння, укус іншою твариною, ДТП, падіння з висоти, пошкодження зброєю, протиправні дії третіх осіб тощо. Вартість поліса: від 68 грн до 78 грн. З березня цього року платформа стала доступною для всіх користувачів. І вже є страхові виплати за ризиком "Отруєння".

Собачий перекладач та ідентифікатор носів: 20 рішень для чотирилапих, які вас здивують

6. Собаки, в свою чергу, допомагають людям долати людські хвороби і проблеми. Ветеринарний факультет таїландського університету Чулалонгкорн запустив проєкт, у межах якого шість лабрадорів-ретриверів навчили виявляти COVID-19 в людському поту. "Собакам потрібно всього одна-дві секунди, щоб виявити вірус, – сказала професорка Кайван Чатдаронг, керівниця проєкту. – Протягом хвилини їм вдасться переглянути 60 зразків". Точність методу становить 95%. Чутливий нюх собаки виявляє летючі органічні сполуки, що виділяються в поту хворих на COVID-19, навіть за відсутності симптомів захворювання. Для цього собакам не потрібно буде безпосередньо контактувати з людьми, їм достатньо зразків поту. Схожі пілотні проекти зараз реалізуються різними організаціями в Фінляндії, Італії та Франції, проте поки що там немає централізованого процесу підготовки собак.

лабрадори-

7. А в Північноамериканському Вісконсіні лабрадори-"екологи" Ерні і Бетті Уайт використовують свій природний дар чудового нюху для пошуку новозеландських грязьових равликів. Цей вид равликів — інвазивний, поширився в результаті діяльності людей і загрожує біологічному різноманіттю. Для розуміння масштабу проблеми — зараз їхня популяція настільки велика, що знищує половину джерел харчування для інших тварин в струмках. До речі, це не перший випадок допомоги собак у подібних питаннях: у місцевому заповіднику чотирилапі відшукують інвазивні рослини: дикий пастернак і часникову гірчицю. Дослідники також залучають собак, щоб виявити один із видів бактеріального захворювання рослин, яке нищить апельсинові плантації.

собака

8. В Україні створили джакузі для чотирилапих. У Вінниці з'явилась перша «мийка самообслуговування» для великих собак. Цей сервіс діє на зразок станцій для самостійного миття автомобілів. Але у великій ванній покупати можна домашнього улюбленця. Тобто він корисний для тих господарів, вдома у яких немає подібних умов. «Коли ми спілкувалися із господарями собак великих порід або габаритів, то чули від них неодноразово, що їм немає де купати своїх тварин. І було б доцільно, щоб з'явилася подібна послуга, як до прикладу, мийка самообслуговування для авто. Тому вирішили виправити ситуацію. Придбали навіть спеціалізований підйомник. Та й сама ванна оснащена так, що буде зручно завести всередину тварину. Є базові шампуні. І фени різних потужностей. І спеціалізований стіл із кріпленням», – розповіла вінницька майстриня з грумінгу Галина Мустафаєва. 

Собачий перекладач та ідентифікатор носів: 20 рішень для чотирилапих, які вас здивують

9. У спеку тваринам особливо важко. А чи знаєте ви, що відкрита паща з висунутим язиком у собаки виконує функцію, аналогічну функції автомобільного радіатора, тобто знижує підвищену температуру тіла? На тілі собаки занадто мало потових залоз, в основному, вони розташовуються на лапах між пальцями.Тому звичайний для людей спосіб зниження температури шляхом випаровування вологи з поверхні тіла у собачого організму неможливий. Основне навантаження під час випаровування вологи у собак лягає на легені, цьому сприяє прискорене дихання. Висунутий, рясно змочений слиною язик дозволяє збільшувати площу випаровування і його ефективність. Тож під час вибору намордника слід вибирати таку конструкцію, яка дозволить псу вільно відкрити пащу і знизити температуру тіла після фізичного або емоційного навантаження. А ще слід обов'язково носити з собою воду і не забувати напувати тих тварин, у яких немає дому. Так, як це роблять, наприклад, у Рівному:

Собачий перекладач та ідентифікатор носів: 20 рішень для чотирилапих, які вас здивують

10. А може, чогось міцнішого, ніж вода? Уявіть собі — пиво для собак таки існує! Хоча насправді у пиві Busch Dog Brew немає алкоголю і хмелю. Консервована суміш — це не справжнє пиво, а живильний бульйон, приготований зі свинини на кістці, цільної кукурудзи, селери, базиліку, м'яти, куркуми та імбиру. Ситний напій, що подається в упаковках по чотири склянки, був випущений у продаж у Національний день собаки минулого року і з тих пір став фаворитом серед власників домашніх тварин.

Собачий перекладач та ідентифікатор носів: 20 рішень для чотирилапих, які вас здивують

11. Біда може спіткати будь-кого, і хворіти зараз дорого не тільки людям. Мешканець Тайваню робить дешеві інвалідні коляски для собак з пластикових труб. Собаки з інвалідністю у тайваньських притулках отримали шанс пересуватися нормально. Ентузіаст Бань Цзе робить для них візки власної конструкції. Вони втричі дешевші за ті, що продають у магазинах. Усе почалося кілька років тому, коли подруга Баня віднесла травмованого бездомного собаку в притулок. Там з'ясувалося, що тварина не може ходити. У притулку попросили оплатити дорогий інвалідний візок. Тоді Бань і вирішив зробити коляску сам. Пес пішов на поправку, а Бань вирішив допомогти й іншим тваринам. Перші конструкції були досить важкими. Бань намагався вдосконалити їх. В результаті з'явилися нинішні зручні і легкі моделі. Такі коляски коштують всього 30 доларів США.

Собачий перекладач та ідентифікатор носів: 20 рішень для чотирилапих, які вас здивують

12. У Південній Кореї і Японії прийнято стареньких і ослаблених після хвороби тварин перевозити у візку, що за конструкцією нагадує дитячий. А ще делікатні жителі цих країн дуже не люблять доставляти будь-кому незручність, навіть перехожим на вулицях. Не всі ж так закохані у собак та котів, як їхні господарі. Тому пухнастики пересуваються по місту теж у візочку, їх випускають з нього вже по прибуттю в парк, де можна бігати, гратися і робити свої собачо-котячі справи. З таким спеціальним візком можна ходити в магазин, не залишаючи вихованця на вулиці, гуляти навіть у прохолодну погоду і не переживати, якщо пройшов дощ і на вулиці мокро.

Собачий перекладач та ідентифікатор носів: 20 рішень для чотирилапих, які вас здивують

13. Для тих шопоголіків, які ще не придбали своїм вухастикам власний міні-транспорт, у Данії придумали «паркінги» для собак перед супермаркетами. Сучасні бокси мають захист від крадіжок, автоматичну дезінфекцію та систему охолодження. 

Собачий перекладач та ідентифікатор носів: 20 рішень для чотирилапих, які вас здивують

14. Хоча, здається, ще трохи, і наші вихованці почнуть ходити по магазинах самі. Принаймні рекламні борди для домашніх улюбленців вже існують. Бренд товарів для домашніх тварин Jinx створив рекламу для собак — компанія розмістила спеціальні конструкції в парках та на майданчиках для вигулу. За ствердженням авторів, реклама пахне кормом і ласощами для вихованців. Бренд розраховував залучити нових покупців за рахунок того, що їхні собаки зацікавляться запахом продукції. Господарі побачать, як вихованцям сподобалися білборди, і захочуть купити товар. Ця тактика спрацювала — собаки проголосували власними носами, і продажі кормів бренду піднялися на 40% за рік.

Собачий перекладач та ідентифікатор носів: 20 рішень для чотирилапих, які вас здивують

15. У будь-якого поважаючого себе пса, який живе в заміському будинку, є безліч справ за парканом. Йому потрібно проводжати поглядом незнайомців, гавкати на котів, виглядати людей з роботи. Собаки наших дідусів і бабусь рили для цих цілей підкопи. Нинішнім собакам-зумерам куди простіше: для них створюють скляні вікна-півсфери, у які можна побачити все, що відбувається за парканом. Такий ілюмінатор — найкращий спосіб дозволити вашому вихованцеві безпечно задовольнити свою цікавість.

Собачий перекладач та ідентифікатор носів: 20 рішень для чотирилапих, які вас здивують

 16. А ось собаці на ім'я Екліпс, що проживає в Сіетлі, навіть найкрутішим ілюмінатором не вгодиш. Вона щодня сама виходить з дому, сідає в автобус і їде на прогулянку в парк. Награвшись там собі на втіху, Екліпс повертається знов-таки на автобусі додому. До її нашийника прикріплений проїзний. Водії та постійні пасажири вже добре знають Екліпс, радіють її появі і завжди допомагають їй вийти у потрібному місці. Усе почалося після того, як господар Екліпс Джефф Янг затримався з посадкою в автобус, бажаючи докурити сигарету. Нетерпляча Екліпс сіла в автобус сама, і не чекаючи господаря, поїхала без нього. І з тих пір проявляє повну незалежність. Джеффа це цілком влаштовує — його улюблениця завжди вчасно повертається  додому.

собака

17. Більшості собак пощастило регулярно гуляти на свіжому повітрі, але коти зазвичай не залишають будинки. Щоб домашні коти не набирали вагу і мали можливість активно рухатися, корейська компанія створила спеціальний тренажер, схожий на гігантське колесо хом'яка. Інтелектуальна бігова доріжка, яка отримала назву Little Cat, не перший подібний девайс, але це єдина на ринку система з вбудованими світлодіодними лампами, які спонукають кошенят тренуватися. Той, хто колись водив лазерною указкою по підлозі, знає, як коти божеволіють від вогника, що тікає від них, і, можливо, вбудована в Little Cat лампа і стане тим самим "секретним інгредієнтом", завдяки якому ці пухнасті ледащі нарешті почнуть поважати бігову доріжку.

Собачий перекладач та ідентифікатор носів: 20 рішень для чотирилапих, які вас здивують

18. Певний відсоток котів тільки усміхнеться у вуса, якщо господар запропонує їм бігову доріжку, адже, як відомо, кішки — істоти, що ведуть нічний спосіб життя і пік фізичної активності припадає в них на нічні години. Вночі котячі і набігатися встигають і, що зовсім не дивно, — добряче зголодніти. "Котячий будильник" о четвертій ранку добре відомий багатьом володарям хвостатих вимагачів раннього сніданку. Бренд SHEBA® вирішив допомогти людям заснути після такого пробудження за допомогою спеціального контенту. У співпраці з психотерапевтами Единбурзького університету бренд створив ролик, який допоможе господарям невгамовних пухнастиків доспати найсолодші ранкові години. У п'ятихвилинному відео використовується комбінація найкращих технік сну, у тому числі 20-хвилинне сканування тіла, ASMR, спокійні візуальні ефекти, медитація та заспокійливі кольори.

Собачий перекладач та ідентифікатор носів: 20 рішень для чотирилапих, які вас здивують

19. Компанія Petnet пішла ще далі і розробила для тварин "розумні" миски (SmartFeeder і SmartBowl). За допомогою мобільного додатка можна годувати свого вихованця вчасно, якщо ви спите, зайняті своїми справами чи знаходитися далеко від дому. Також на відстані можна вирішувати, який обсяг порції треба отримати улюбленцю у вашу відсутність. Додаток виміряє кількість їжі, яка необхідна тварині, в залежності від ваги, віку та активності. Працює як на IOS, так і на Android.

Собачий перекладач та ідентифікатор носів: 20 рішень для чотирилапих, які вас здивують

20. В Університеті штату Колорадо (США) розробили технологію, яка за допомогою штучного інтелекту може навчати собаку без участі людини. В цьому гаджеті є відеокамера, динамік, через який подається команда, а також дозатор, через який собака отримує ласощі, якщо правильно виконав команду. Відеокамера фіксує дії вихованця, і в режимі реального часу відбувається оцінка їх відповідності поданії команді. Творці цього пристрою заявляють, що у 92% випадків вихованець виконує команди, які йому дає штучний інтелект.

Собачий перекладач та ідентифікатор носів: 20 рішень для чотирилапих, які вас здивують

  • Бонус! Але жодний штучний інтелект не замінить живого спілкування наставника і його учнів. Саме так, певно, думає неперевершений 8-річний лабрадор на ім'я Муз, який нещодавно отримав почесний ступінь доктора наук Політехнічного університету Вірджинії. Муз працює в університеті з 2014 року. За цей час він разом із викладачами університету провів 7500 консультацій і був присутній на 700 заходах, присвячених психічним розладам. Пес допомагає студентам впоратися з тривогою, травмами та іншими проблемами психічного здоров'я. За задумом Трента Девіса, координатора терапії за допомогою тварин, люди спочатку сидять із собаками і розслабляються, після чого охочіше йдуть на контакт із психологом. Крім Муза в команді є ще 3 собаки — Дерек, Карсон і Вагнер. У вільний час Муз любить плавати і грати у перетягування каната.

Собачий перекладач та ідентифікатор носів: 20 рішень для чотирилапих, які вас здивують

1
2611

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Загрузить еще

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: