fbpx
Сегодня
еРубрика 18:25 10 Мар 2022

Соцсети и война: как уберечься от фейковых новостей

English version here

Слово — та сама зброя, а в умовах підвищеної медіатривоги неправдива інформація стає зброєю масового ураження. Ворог може лише думати про воєнну ескалацію, а на інформаційному фронті вже її втілити. Тут ставки нижчі, а "ефект" миттєвий. 

У чому проблема?

Крім фізичної оборони територій держави, важливо не забувати про оборону правдивої інформації. Інакше – паніка та хаос. Те, чого і прагне ворог. 

Яке рішення?

Ловіть 7 підказок, які допоможуть вберегтись від інфоманіпуляцій:

  1. URL. Зверніть увагу на адресу видання. Серйозний ресурс навряд назветься yoshkimatryoshi.news.com. чи "коситиме" під відоме медіа типу bcc.com (калька з bbc.com).
  2. Авторство. Фейки зазвичай публікують анонімно чи посилаються на "достовірні анонімні джерела". Якщо автор зазначений, його можна перевірити разом із назвою видання на предмет репутаційних скандалів через Google пошук. 
  3. Дата публікації. Найпростіший спосіб відсіяти недоречну новину. Приміром, "виняткова конспірологічна інформація, що осьо зараз на нас нападуть", датована вчорашнім днем, — фейк. 
  4. Верифікація інформації в надійних джерелах. Справді актуальні новини миттєво розлітаються по новинним ресурсам. Крім цього є безліч фактчекінгових організацій (PolitiFact, VoxUkraine, По той бік новин), які також варто моніторити. 
  5. Експерти. Для оцінки ситуації надійні видання залучають профільних спеціалістів, керівників міністерств тощо. Любителі "джинси" та фейкових вкидів до своїх матеріалів залучають Васю Пупкіна. Васю ніхто не знає, а так довіри його думці нема.
  6. Емоції. Фундамент маніпуляційного повідомлення – сильні емоції. Що менше емоцій і більше фактичної інформації – то краще. 
  7. Наратив. Ключовий меседж ворожої пропагандистської машини — "РФ проводить військову операцію по порятунку українців від нацистів і бандерівців. Сама держава – непорозуміння, що немає майбутнього без Росії, а нація сама себе руйнує". Якщо повідомлення підпадає під такий наратив — інформація фейкова. 

Соцмережі і війна: як вберегтись від фейкових новин

Зберігайте спокій, вірте в ЗСУ та слідкуйте за новинами rubryka.com. Тут тільки перевірені та актуальні новини. 

2379

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

1 комментарий

сначала новые
по рейтингу сначала новые по хронологии
1

Країна, яка сама є фейком, що живе і по вигаданій для себе фейковій історії, як московія, завжди фейки ставила головним принципом своєї пропаганди. І ця кривава війна рашистської імперії зла йде не тільки за території, а за саму історію. Бо як ще казала їх катька друга шолудива, що з такою їх дикою історією, яка у них є, неможливо виходити в світ. Тому вони і вкрали нашу, переписавши зі своїм придворним лакеєм міллером все під себе, знищивши навіть і саму згадку про Україну. Тому і тепер кровожерливий карлик пуйло так осатаніло веде цю свою війну саме за історію, чому доказами є і всі його божевільні істерично «історичні» опуси відносно нас і ролі їх орди, по суті, якою вони так і залишилися ще з часів чингізидів, намагаючись знищити нас, як націю, як народ, перевершивши в цьому садизмом і цинізмом з їх рашистським нацизмом навіть нацизм гітлерівський, чому докази рашистських злочинів і з Києвом – «Матір’ю міст руських», коли пуйло намагається вбити саму матір, і з Харковом, і з Черніговом, і з Сумами, і з Маріуполем, де один роZZійський генерал на питання мера «нащо ви це робите», цинічно відповів «щоб нас боялися». І так звана їх «денацифікація» має мету забезпечити панування їх руZZкого нацизму над усіма іншими народами. Але можна перетворити наші міста на купу каміння, можна захопити і окупувати це каміння, та душу нашого народу, нашу культуру, наше коріння, нашу волю та дух їм не підкорити вже ніколи. Проте тепер вже і ніхто не скаже, що ми, нібито, «один народ», та «брати», бо братів не намагаються так тотально знищити своїм проти нього цілеспрямованим геноцидом. А тому ми безперечно переможемо цю орду знову, і перемога буде за Україною! Слава Україні! Героям слава!

Загрузить еще

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: