fbpx
Сегодня
13:17 23 Ноя 2022

В Верховную Раду внесли законопроект о запрете на территории Украины деятельности РПЦ

Фото: Iryna Friz

В Верховную Раду народные депутаты из фракции "Европейская Солидарность" внесли законопроект, в котором предлагают запретить деятельность российской православной церкви на территории Украины.

Об этом сообщила парламентария Ирина Фриз.

Также этот проект закона предусматривает полное запрещение каких-либо религиозных организаций и учреждений, входящих в состав или признающих в любой форме подчиненность в канонических, организационных, других вопросах РПЦ.

Целью документа является предотвращение угроз национальной безопасности Украины и обеспечение порядка.

Фриз пишет, что слишком долго РПЦ проводила откровенную антиукраинскую и диверсионную деятельность и адвокатировала все действия российского преступного режима.

"Деятельность православных религиозных организаций в Украине должна проводиться с учетом Патриаршего и Синодального Томоса, предоставленного Украинской Православной Церкви", подчеркнула она.

московский патриархат в Украине

После российского вторжения глава российской православной церкви патриарх кирилл фактически поддержал агрессию россии.

Позже он подарил командующему росгвардии виктору золотую икону и благословил русских военных на войну в Украине. В апреле кирилл выступил в храме вооруженных сил России с речью, в которой расхваливал русских солдат и ставил под сомнение независимость Украины.

В то же время, предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрий осудил полномасштабное вторжение России в Украину.

Он выразил поддержку украинским военным и обратился к Владимиру Путину с призывом "немедленно прекратить братоубийственную войну". Ряд священников УПЦ МП даже прекратил вспоминать во время богослужений имя Кирилла как своего патриарха.

Меньше того, уже в мае риторика УПЦ МП изменилась: там обвинили в полномасштабной войне россии против Украины экспрезидента Петра Порошенко и Православную церковь Украины.

Рубрика:
Суспільство

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

3 комментария

сначала новые
по рейтингу сначала новые по хронологии
1

Законом парламенту на початку 2019 року було визначено, що після об'єднання трьох православних церков у 2018 році, які створили Православну церкву України (ПЦУ) та обрали предстоятелем ПЦУ або УПЦ (синонім назви ПЦУ) митрополита Єпіфанія, всі колишні назви церков - УПЦ КП, УАПЦ і УПЦ МП - були ліквідовані. Всім єпархіям колишньої УПЦ МП на чолі з митрополитом Онуфрієм, які відмовилися брати участь в об'єднанні православних церков України, було запропоновано на протязі року в добровільному порядку перейти своїми єпархіями або парафіями (приходами) до складу об'єднаної ПЦУ або до складу малочисельної РПЦвУ - Російської православної церкві в Україні. Але замість цього ієрархи колишньої УПЦ МП на чолі з Онуфрієм відмовилися виконувати закон і канонічні вимоги Всеправославного Собору, що надав Томос ПЦУ (канонічну незалежність ПЦУ) та розпочали тривалу судову тяганину з метою відміни цього закону (?!) парламенту та відміни рішень (?!) Всеправославного Собору. Тобто, такі розкольницькі неканонічні дії ієрархів Онуфрія фактично призвели частину колишньої УПЦ МП до статусу православної секти в Україні, яка не має ні канонічного визнання (крім тоталітарної церкви РПЦ , якою виключно керує держава-агресор).
Вважаю, що заборона малочисельної РПЦвУ зараз не є доцільним кроком, адже це вимагатиме зміну закону від 2019 року та можливість легалізації православної секти Онуфрія. В останні роки саме від цієї секти Онуфрія відбувалася найбільша загроза православному життю в країні, коли тривали масові політичні акції (молитовні ходіння з блокуванням автодоріг, молитовні стояння під парламентом та органами влади з богохульними вимогами до Всесвітнього православ'я та Всеправославного патріарха Варфоломія І.
Набагато краще було би офіціальне парламентське припинення незаконних і неканонічних вимог православної секти Онуфрія до судових органів України з позовами про відміну закону 2019 року, про намагання легалізації секти Онуфрія (повернення їм назви УПЦ МП, законних прав і повноважень, про легалізацію незаконних приватизацій єпархіями (ієрархами Онуфрія) церковних храмів і споруд, землі, закріплення місцевими органами влади церковних храмів, установ, споруд і землі до неканонічної секти Онуфрія, заборону місцевих приходів (парафій) на церковну власність та проведення церковних служб тощо. Тобто, зараз секти Онуфрія не дозволяють (?!) місцевим громадам, на кошти яких створювалися церковні храми, установи та споруди, проводити в них свої служби за участю священників ПЦУ.

2

Храмам Московського Патріархату в Україні належать 11тис.парафій, три Лаври і найбільш значущі храми. Єдина Українська Бібліотека в Москві була без вагань закрита, тому що несла "загрозу" національній безпеці РФ.
Українські депутати не хочуть помічати ті антидержавні дії зі сторони УПЦ МП. Коли в Софійській Лаврі в центрі Києва звучить молтва в підтримку Росії і Путіна, то незабаром слід очікувати, що у ВР України пролунає гімн Росії!

3
Максим

Давно пора гнати в шию ліліпутінську агентуру!

Загрузить еще

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: