fbpx
Сегодня
16:06 21 Май 2018

Китай запустив супутник до зворотнього боку Місяця

Фото ESA

Сьогодні, 21 травня 2018 року, Китай запустив в космос супутник-ретранслятор, який призначений для установки зв'язку між Землею і місячним зондом «Чан'е-4».

Супутник-ретранслятор під назвою «Цюецяо» розташується в точці Лагранжа L2, тобто буде весь час знаходиться в одній точці щодо Місяця і Землі, повідомляє агентство Сіньхуа.

Зонд «Чан'е-4» буде запущений в кінці нинішнього року і зробить першу в історії людства посадку на зворотному боці Місяця. Прямий зв'язок зі зворотнім боком Місяця неможливий, що є одним з головних викликів місій «Чан'е-4». Тому за передачу сигналів між наземною станцією і місяцеходом відповідатиме новий супутник.

Супутник-ретранслятор був запущений за допомогою ракети-носія «Чанчжен-4C» в 5:28 з космодрому Січан на північному заході Китаю.

Через 25 хвилин після старту супутник-ретранслятор відокремився від ракети-носія і вийшов на задану орбіту з наступними параметрами: 200 км — в перигеї, 400 тис. км в апогеї. Вихід в точку Лагранжа L2 очікується пізніше.

Як розповів головний інженер Китайської місячної програми академік У Вейжень, місячний зонд «Чан'е-4» зробить першу в історії людства посадку на зворотному боці Місяця, але прямий зв'язок зі зворотнім боком Місяця неможливий, і вирішити цю проблему допоможе супутник-ретранслятор, який буде відповідати за передачу сигналів між «Чан'е-4» і наземною станцією.

Директор проекту «Цюецяо», фахівець з Китайської корпорації космічної науки і техніки Чжан Ліхуа в свою чергу зазначив, що супутник-ретранслятор несе в собі також низькочастотний передавач нідерландської розробки, що дозволяє в перспективі організувати на орбіті відповідні експерименти.

Читайте нас у Facebook та Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Загрузить еще

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: