fbpx
Сьогодні

Редполітика

"Рубрика" — медіа корисних рішень для кожного 

"Рубрика" — це перше українське медіа рішень. Ми — незалежне медіа, що у своїй роботі керується підходом журналістики рішень, дотримується журналістських стандартів та мовить для української аудиторії, а також міжнародних читачів ("Рубрика" має англомовну версію).

Інформуючи наших читачів про поточні події в Україні та світі, ми розвиваємо конструктивний підхід у журналістиці й журналістику рішень (solutions journalism). Журналістика рішень та конструктивна журналістика — це підхід у журналістиці, який зосереджується на висвітленні відповідей на проблеми суспільства. Це означає, що ми говоримо не лише про проблеми, але і про те, як їх можна вирішувати. На рівні держави, громади, однієї людини. 

Створюючи матеріали у форматі журналістики рішень, ми також послуговуємося її елементами у тих статтях, де це доцільно. Так, "Рубрика" створює як повноцінні історії-кейси рішень, так і інструкції, гайди, корисні добірки для своїх читачів.

Наші тематики:

"Рубрика", зокрема, розвиває наступні тематики під такими рубриками:

  • Що відбувається — пояснення зі світу політики, економіки та актуальних подій.
  • Кейси — історії підприємців, соціальних ініціатив та практики, що варті поширення.
  • Корисності — лайфхаки, культура, освіта та натхнення на кожен день.
  • ЕкоРубрика — все про екологію України та світу, що ви хотіли знати, але боялися спитати.
  • Небайдужа — рубрика для соціально-активних жінок. Наші матеріали допоможуть вам стати ще сильнішими.
  • Урбан — розвиток міст та міські практики.
  • еРубрика — слідкуємо за технологіями та диджиталізацією.
  • Інвестиційні рішення — рішення інвестицій в економіку та громадянське суспільство під час війни.
  • Рубрика здоров'я — рішення для і про здоров'я: як фізичного, так і ментального.
  • Колонки — формат авторських поглядів тих, хто хоче бути почутим.

Місія "Рубрики"

Бути рушієм позитивних змін у суспільстві, реплікації ефективних рішень, "містком" між нашими читачами та громадськими ініціативами, про які ми розповідаємо, що допоміг би першим стати активними членами громадянського суспільства, а останнім — розвивати свої рішення та ставати більш видимими. Створюючи матеріали у форматі журналістики рішень та розвиваючи спільноту змінотворців, ми сподіваємося, що наші читачі ставатимуть агентами змін, а проєкти та ініціативи, про які ми розповідаємо, ростимуть.

Цінності та етичні принципи "Рубрики"

"Рубрика" дотримується таких принципів у своїй роботі:

  • Неприпустимість сепаратизму та антиукраїнських ідей у будь-яких проявах.
  • Недискримінаційна політика.
  • Гендерна рівність та репрезентативний баланс.
  • Права людини, зокрема права меншин та людей з інвалідністю — їхня репрезентація та захист.
  • Екологічний розвиток та захист довкілля. Впровадження екологічних політик і розвиток екосвідомості.
  • Дотримання стандартів об'єктивної журналістики, перевірки правдивості інформації, захисту джерел, поваги до авторських прав та правил конфліктно-чутливої журналістики.
  • Дотримання принципів журналістики рішень та журналістських стандартів (баланс думок, об'єктивність, повнота, точність, достовірність, оперативність).
  • Дотримання принципів чутливої журналістики, зокрема в роботі з людьми, травмованими війною, проявами насильства та ін.

Журналістика рішень — головний напрям роботи "Рубрики"

У своїх матеріалах "Рубрика" дотримується принципів конструктивної журналістики та включає у свої матеріали "стовпи" журналістики рішень або її елементи.

ПроблемаУ чому полягає проблема, за рішення якої взявся герой або в рішенні якої він бере участь.
Кейс — відповідь на проблемуЯке вирішення знайшла ця людина/організація/громада/тощо, або в якому рішенні бере участь. Обов'язково має бути не в теорії, а вже в дії — не просто ідея, а конкретні кроки, які вже мають результати чи вплив.
Обмеження, перепони, підводні каменіЩо заважало? З якими проблемами стикнувся герой на шляху до втілення плану? Що і де пішло не так? Що вийшло не так, як сподівався/було заплановано? Що не виявилося можливим і чому? 
"Докази": результат, як спрацювало, чому це працюєЯким є результат? Чи досягнуто мети/покращення і як саме вони виглядають?
+ паралелі, схожі / інші рішенняОпціонально, коротко: як ще підходять до цієї проблеми інші; можливо, цей кейс започаткував тренд і т.д.
+ заклик до діїОпціонально

Журналістика рішень — це підхід у висвітленні соціально-політичних тем, коли основна увага журналіста та читача направлена на рішення, а не на проблему. Таким чином матеріал, створений у форматі журналістики рішень, розкриває і проблему, і спосіб її вирішення — описуючи його та його механіку так, щоб за бажання подібне рішення могли відтворити інші.

Під час вибору кейсів та збору інформації журналісти та редактори "Рубрики" спираються на відкриті джерела інформації, професійні мережі, звернення від громадян та організацій громадянського суспільства, суспільні запити. Збір та обробка інформації відбувається згідно з законодавством України та за дотримання професійної журналістської етики. У висвітленні конфліктних ситуацій "Рубрика" завжди звертається за коментарями до різних сторін конфлікту. "Рубрика" захищає анонімність своїх джерел за винятками, коли зворотного вимагає законодавство України. Редакція "Рубрики" узгоджує матеріали або пряму мову джерел "Рубрики" за спільною домовленістю сторін. Редакція не зобов'язана вносити зміни в пряму мову. 

Про підхід журналістики рішень у нашій роботі ми писали тут і тут.

Фірмовий формат "Рубрики"

"Рубрика" також започаткувала свій фірмовий формат — структуру статей, що відповідає "стовпам" журналістики рішень:

  • У чому проблема?
  • Яке рішення?
  • Як це працює?
  • А це точно працює?
  • Ще більше корисних рішень!

Дотримання фірмового формату — обов'язкове для статей, що розміщуються на "Рубриці", окрім особливих випадків (спецпроєктів, інтерв'ю, колонок).

Більше про фірмовий формат "Рубрики" — тут.

Співпраця з "Рубрикою"

"Рубрика" — незалежне медіа, що працює завдяки грантовій підтримці партнерів по окремих проєктах та комерційній співпраці з рекламодавцями згідно з законодавством України.

У комерційній співпраці "Рубрика" дотримується таких правил:

  • Створення матеріалу займає до 10 робочих днів, без включення часу на внесення правок. За домовленістю з партнерами час на підготовку матеріалу може бути змінений.
  • Кількість правок від замовника для рекламного матеріалу складає три етапи. Після третього етапу внесення додаткових суттєвих правок виконується за додаткову плату.
  • У разі затримки замовником крайнього терміну надання фідбеку та правок по матеріалу, оговорена дата його публікації може бути змінена редакцією.
  • Редакція залишає за собою право видаляти коментарі, які можуть містити наклеп, ображати честь та гідність інших людей чи бути проявом інформаційного булінгу.
  • Розміщення партнерських матеріалів та матеріалів у рамках співпраці обов'язково маркується відповідними плашками: Спецпроєкт / Партнерський матеріал / За підтримки / Новини компанії / Промо / PR / Реклама / На правах реклами. У кінці публікації, яка є оплаченою рекламодавцем, є також позначка "Реклама" чи "На правах реклами".
  • Редакція не приймає рекламні матеріали тютюнових виробів та електронних сигарет, а також казино та азартних ігор.
  • Внесення змін в уже затверджений та опублікований текст можливе лише за додаткову оплату.
  • У разі, якщо клієнтом в рекламному матеріалі надана неправдива чи некоректна інформація, редакція лишає за собою право зняти такий матеріал з сайту та повідомити про це читачів.

Про інші умови співпраці з "Рубрикою" та наш досвід можна дізнатися тут.

Безоплатне розміщення на "Рубриці"

"Рубрика" відкрита до некомерційної співпраці з громадськими та волонтерськими ініціативами , благодійними фондами та організаціями громадянського суспільства. Некомерційне розміщення матеріалів на сайті "Рубрики" можливе за таких умов:

  • У виданні можливе розміщення колонок експертів на безоплатній основі за умови, якщо тема колонки була заздалегідь узгоджена з редакцією. Редакція не несе відповідальності за особисті погляди авторів колонок, що публікуються на ресурсі "Рубрики".
  • Безоплатне розміщення новинних релізів громадських організацій можливе лише за умови, якщо вони оформлені за стандартним форматом видання (див. детальніше розділ Фірмовий формат "Рубрики").

Розміщення таких матеріалів на "Рубриці" відбувається лише після редакторської роботи з ними. Редакція не здійснює оплати авторам за підготовку вищезазначених матеріалів.

Авторське право "Рубрики"

Редакція "Рубрики" охороняє авторське право своїх журналістів, редакторів, фотографів, дизайнерів, відеографів та художників монтажу, які передають свої роботи "Рубриці", що публікує їх на своїх ресурсах. Використання матеріалів "Рубрики" іншими медіа, організаціями чи особами можливе лише за зазначення оригінального авторства та місця розміщення ("Рубрика"). За виявлення порушення авторського права "Рубрики" редакція звертатиметься до порушника особисто з проханням розмістити відповідні дисклеймери та посилання. Якщо такі вимоги залишаються невиконаними, редакція захищатиме авторське право у суді.

Згадки про "Рубрику"

Команда "Рубрики" цінує зв'язок зі своїми читачами та партнерами й радіє, коли в соцмережах поширюють наші матеріали та згадують нас у дописах, анонсах, відгуках про нашу роботу та видані матеріали, а також про проведені заходи. "Рубрика" має сторінки у Facebook, Instagram та Twitter. Україномовну "Рубрику" можна тегнути в соцмережах так:

Також "Рубрика" має сторінки проєкту "ЕкоРубрики", присвяченого проблемам збереження довкілля:

Англомовну "Рубрику" можна позначити у дописах у Facebook та Twitter:

Якщо ви — партнер "Рубрики" й ми зробили спільний спецпроєкт, або якщо ви — громадська чи волонтерська ініціатива або її представник/ця й "Рубрика" опублікувала матеріал, створений у співпраці з вами, ви також можете тегнути сторінки видання у ваших дописах, поширюючи матеріали, створені "Рубрикою" в рамках спецпроєкту чи співпраці. 

Якщо "Рубрика" створила матеріал про кейс вашої організації чи ініціативи — ми будемо раді побачити дописи зі згадками нашого видання на ваших сторінках, а надто — якщо наш матеріал допоміг вашому проєкту розвинутися чи стати більш помітним.

Англомовна "Рубрика"

Мета англомовної "Рубрики" — інформувати широке коло читачів за кордоном про події в Україні й ті, що стосуються України. Крім того, англомовна "Рубрика" ставить собі за мету поширювати історії рішень з України, таким чином формуючи бачення України не лише як країни, яка потерпає у війні, але й такої, що знаходить рішення на найгостріші соціальні проблеми.

Дотримується тих самих принципів, що прописані в редакційній політиці "Рубрики". Крім того, дотримується стандартизованого стилю Associated Press із винятками та специфікою, що фіксує English Rubryka Style Guide. Останній регулярно оновлюється та не є остаточним.

📧  Зв'язатися з редакцією "Рубрики"

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: