Превентивно приймати жодні препарати НЕ ТРЕБА. Сподіваємося, ця інструкція вам не знадобиться, проте зайвими ці знання не будуть.
Обстріл Запорізької АЕС російськими загарбниками триває. Зафіксовано попадання в енергоблок. На атомній електростанції внаслідок обстрілів почалася пожежа. "Вогнеборці не можуть почати ліквідацію пожежі", "розстрілюють впритул", "влучили в енергоблок", — йшлося в ранкових повідомленнях. На щастя, рятувальники таки почали гасити пожежу. Влада повідомляє, що наразі радіаційний фон — у нормі.
Звертаючи увагу світової спільноти на атаки окупантів на ЗАЕС, Енергоатом попереджає, що ці обстріли є "порушенням ядерної та радіаційної безпеки найбільшого в Європі ядерного об'єкта, що може призвести до важких і трагічних наслідків для усього світу".
Фахівці-атомники запевняють — Запорізька атомна станція побудована таким чином, що розвалити її надзвичайно важко. Проте знати, що треба робити в разі радіаційної аварії повинен знати кожний українець. Саме для того, щоб уникнути паніки і не наробити дурниць, намагаючись захистити себе і своїх рідних від радіації недієвими, а іноді й шкідливими способами. Пояснення щодо того, що потрібно робити при радіаційній аварії дали у Центрі громадського здоров'я.
Найперше правило — слухайте вказівки влади, ДСНС та інших установ, які координуватимуть на місцях.
За оповіщення про радіаційну аварію, вам необхідно залишатися в приміщенні або негайно зайти до нього, якщо ви перебуваєте на вулиці. Це найбезпечніша дія, яку ви можете зробити.
При отриманні вказівок проведіть йодну профілактику, приймаючи протягом 7 днів по одній таблетці (0,125 г) йодистого калію, а для дітей віком до 2-х років — частина таблетки (0,04 г). За відсутності йодистого калію використовуйте йодистий розчин: три-п'ять крапель 5% розчину йоду на склянку води, дітям до 2-х років — 1-2 краплі.
Нещодавно відомий лікар Комаровський зробив відео з приводу можливого радіаційного зараження та необхідності приймати йод. "Безумовно, — коментує поради колеги лікар Віктор Кирейко, — є у цьому відео і здорове зерно. Але не треба приймати йод просто так. Тільки "якщо вже бахнуло або якщо у найближчі пів години точно бахне". Але на ці слова мало хто звертає увагу, бо надалі лікар приводить методику введення йоду. З пігулками все ясно. А далі… далі починається треш… і звичайній спиртовий розчин по каплях дозувати.. а дітям навіть йодну сіточку малювати…".
На жаль, паніка не дуже добрий порадник. Вона дуже часто призводить до хибних дій. До паніки може бути схильний будь-хто. Навіть відомі лікарі. Якщо ви знаходитесь у районі радіоактивного зараження, це не означає, що у вас обов'язково буде рак щитоподібної залози. Згідно з розрахунками, опромінення щитоподібної залози у дітей 10 мГр збільшує частоту раку щитоподібної залози приблизно на 3-5 випадків на мільйон населення на рік! Це НЕ означає, що рак буде у всіх!", — пише лікар Віктор Кирейко.
Він зазначає — для профілактики захворювань щитоподібної залози слід приймати йодид калію (КІ). За його відсутності може використовуватися перхлорат йоду. Але йодид калію однозначно ефективніший.
Схвалені FDA дози йодиду калію такі:
Діти віком до 18 років і вагітні жінки (через виношування плода) вразливіші до впливу радіоактивного йоду, тому за показаннями їм слід в першу чергу приймати ці препарати
Самостійно продовжувати прийом препаратів йоду більше ніж одну добу не рекомендовано. Це питання має вирішувати лікар. Приймати йодид калію слід тільки якщо ви точно знаходитесь у зоні радіаційного зараження. Про це мають сповістити офіційні джерела.
Посилаючись на авторитетні джерела, лікар Кирейко наголошує:
Що робити? Якомога швидше покинути зону зараження. Якщо є в наявності правильні препарати та показання — приймати їх. Просто так приймати їх не можна!
Нехай ця інформація нам не знадобиться ніколи, але знати про неї має кожен.
Слава Україні!
“Рубрика” розповідає, як молодь доєднується до розмінування українських територій. Читати більше
“Рубрика” разом з лікарками склала список з 12 універсальних подарунків, які допоможуть вашим близьким подбати… Читати більше
Дмитро Демченко родом з Дружківки, що на півночі Донецької області. До Збройних сил України вирішив… Читати більше
Вибір різдвяних і новорічних подарунків — це можливість не лише порадувати близьких, а й підтримати… Читати більше
Війна змусила шість мільйонів українців виїхати з України за кордон, а ще стільки ж стали… Читати більше
Unwrap the joy of Ukrainian Christmas with Rubryka! Embrace traditions, enjoy festive foods, and create… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.