Російське вторгнення до України змушує журналістів та просто небайдужих громадян ставати знавцями зброї та бойової техніки. Дуже часто у соцмережах повідомляють про "ворожі танки" у тому чи іншому місті. Проте іноді виявляється, що це техніка інших видів. Розповідаємо, як відрізнити БТР, БМП та танк і головне — куди краще повідомити про це.
Від початку відкритого російського вторгнення вулицями українських міст і сіл та автотрасами рухаються колони бронетехніки: як ЗСУ, так і ворожої. Журналісти та інші небайдужі громадяни стежать за пересуваннями військ та повідомляють про них. Однак як зрозуміти, чия вона і чи це танк чи БТР?
Не вся техніка з броньованими корпусами — танк, її існує багато різних видів. Кожен з них має свої особливості. Втім, зважайте, що практично всі ці види бойової техніки мають зброю, тому небезпечні для мирних громадян.
ЗСУ і російська армія використовують радянську техніку з різними модифікаціями, яка зовні може бути схожою, тому орієнтуйтеся на колір. Українські бойові машини зазвичай пофарбовані у камуфляж-піксель (квадратики різних кольорів) або оливково-зелені барви. Російська бронетехніка — у болотному камуфляжі, брудно-зелених та світлих плямах.
Про те, як розпізнавати вертольоти, читайте за посиланням.
МВС закликає не повідомляти у соцмережах про пересування українських військових, їхні позиції та техніку. Це стосується навіть випадків, коли ви дякуєте захисникам чи бажаєте їм успіху. Так само не можна фотографувати укріплення та барикади. Тим більше — викладати фото з геотегами.
Ворог здатен моніторити наші соціальні мережі, відтак дізнається про маневри українських військ і підготується або змінить тактику. А пейзаж на фото і геотеги можуть стати орієнтирами для російської артилерії.
Так само краще не відповідати на питання у групах/чатах міст від незнайомих людей, які хочуть довідатися, до прикладу, чи перекриті мости або чи зайшла до населеного пункту українська армія.
Якщо техніка ворожа, повідомляйте про це наших силовиків. МВС створила офіційний чат-бот у Telegram: @stop_russian_war_bot. Якщо у його роботі перебої, надавати інформацію треба на телеграм-акаунт @stop_russian_war. Там можна описати детальніше: де стоїть ворожа техніка (не лише броньована, а й бензовози, вантажівки та інші), скільки є її та солдатів, куди рухаються російські підрозділи. Туди ж надсилайте інформацію про диверсантів.
Раніше Нацполіція створила свого бота, @ukraine_avanger_bot. "Бот створений для повідомлення підрозділів Національної Поліції України про особливі позначки на дорогах [мітки] та контролю за пересуваннями загарбницьких сил РФ", — вказують у НП.
За твердженням радника глави МВС України Антона Геращенка, цей метод діє. Він розповів, що 26 лютого громадяни повідомили силовикам про ешелон з пальним у Корюківському районі Чернігівської області. Українські армійці скористалися інформацією, аби підірвати ешелон і позбавити ворога пального для танків та іншої бронетехніки.
Однак стежачи за ворогом, не забувайте про обережність!
За найоперативнішими новинами слідкуйте у нашому Телеграм: https://t.me/rubryka
“Рубрика” розповідає, як молодь доєднується до розмінування українських територій. Читати більше
“Рубрика” разом з лікарками склала список з 12 універсальних подарунків, які допоможуть вашим близьким подбати… Читати більше
Дмитро Демченко родом з Дружківки, що на півночі Донецької області. До Збройних сил України вирішив… Читати більше
Вибір різдвяних і новорічних подарунків — це можливість не лише порадувати близьких, а й підтримати… Читати більше
Війна змусила шість мільйонів українців виїхати з України за кордон, а ще стільки ж стали… Читати більше
Unwrap the joy of Ukrainian Christmas with Rubryka! Embrace traditions, enjoy festive foods, and create… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.