Що подивитися цього тижня? 9 цікавих фактів про українську квест-комедію "ДЕ ГРОШІ?"
З 21 жовтня в прокат виходить новий український фільм, перший у своєму роді. Які секрети розкрили актори на допрем'єрному показі?
У новій квест-комедії «Де гроші?» від Михайла Хоми, відомого як DZIDZIO, зіграли легендарна Ада Роговцева, Юрій Горбунов, Анна Буткевич, сам Михайло Хома та інші не менш талановиті актори. 19 жовтня «Рубрика» побувала на допрем'єрному показі та тепер готова ділитися своїми враженнями, а ще — розкрити кілька секретів про процес зйомок фільму і його деталі. І ось перший факт:
- Фільм зняли за 26 знімальних днів! Це не рекорд для українського кінематографу — наприклад, першу частину «Свінгерів» зняли всього за тиждень. Проте 26 днів для цілого фільму зі складними декораціями (в них приховувалося безліч секретів!) — число разюче. На зйомках «Де гроші?» «Рубрика» побувала ще влітку — якраз на екваторі процесу.
- Фільм є першим у своєму жанрі для всього світу. Це квест-комедія, в якій глядачі розгадують загадки разом з героями історії. Відкриваючи завісу, можемо сказати, що сценаристи не поскупилися на дійсно цікаві загадки, а режисери — на спецефекти. Тут і крижана кімната, і незвичайні підвали, і ефект «вау», якого так сильно хотів домогтися Михайло Хома. За сюжетом Михайло Хома в ролі талановитого піаніста, якому терміново потрібні гроші, потрапляє в будинок вдови відомого в минулому інженера Зигмунта Потоцького, який не тільки оснастив своє творіння таємними ходами та меблями, що висуваються з підлоги, але і сховав там свою спадщину… За перегляд фільму ми нарахували 14 різних загадок, але можливо, у вас вийде більше! Головна ж загадка — це квест, який покійний інженер сховав в будинку, і герой Хоми разом з Адою, домробітницею Риткою та управителем маєтку намагаються його розгадати, адже кожному з них потрібні гроші, заховані в секретному сховищі будівлі.
- Будинок всередині та будинок зовні — це абсолютно різні будівлі. Екстер'єр загадкового будинку — це справжній будинок під Києвом, а ось інтер'єр знімали в 13 спеціально побудованих для фільму кімнатах на території одного з павільйонів кіностудії Довженка.
- Картину вдалося зняти за невелику суму, але вона зовсім не програла від цього в якості. Бюджет кінокартини — 27 мільйонів гривень, 21,6 мільйона з яких — це виграний на конкурсі грант від Держкіно. Це майже в 5 разів менше, ніж, наприклад, той же «Захар Беркут», який обійшовся в 113,5 мільйонів гривень. Але, разом з цим, і не «Свінгери», бюджет яких — всього 6 мільйонів гривень.
- Руки Михайла Хоми «зіграла» інша людина. Під час перегляду задоволення ви отримаєте і від класичної музики. Коли герой Хоми, піаніст, сідав за інструмент, у всіх тих, хто сидить в залі, по шкірі бігли мурашки. І хоча Михайло — музикант і чудово грає на піаніно, найскладніша частина Місячної сонати Бетховена виконувалася українським піаністом, лауреатом багатьох міжнародних конкурсів Юрієм Котом — саме його руки ви побачите у фільмі.
- Фірмової червоної кепки Михайла спочатку не повинно було бути в кадрі. На пресконференції Михайло Хома поділився цікавою історією: перед тим, як йти на примірку перед зйомками він нарешті купив собі кепку за розміром. Це непросте завдання, адже у Хоми, за його словами, 61-й розмір голови! Актор був радий вдалому придбанню, тому відразу надів обновку і відправився в ній у справах, а костюмери, помітивши яскравий елемент в одязі, сказали, що він обов'язково повинен бути в образі героя. Правда, довелося перешити логотип, щоб не було проблем з продакт плейсментом, а ще — зав'язати бандану, просто для краси.
- Можливо, скоро ми побачимо ще й серіал за сюжетом фільму. Сценарій для фільму довелося переробляти на початковому етапі, саме тієї миті, коли стало відомо, що Ада Роговцева буде зніматися у фільмі. Тому старий сценарій допрацювали та перетворили в серіал. Продюсер сподівається, що у них з'явиться можливість зняти його незабаром.
- Фільм транслюватиметься 3 мовами! Крім української, картину також перекладуть іспанською та англійською мовами. Продюсери сподіваються, що картина окупиться, а сам Хома на пресконференції заявив, що був би щасливий, якби фільм викупив iTunes або Netflix.
- Не обійшлося без кіноляпів! Але і вони були настільки незначними, що їх ледь помітить найуважніший глядач. Наприклад, шахи на столі були розставлені не на своїх полях, а поліцейським забули пришити погони.
Фільм нагадує театральну постанову, а персонажі в ньому — карикатурні; переглядається він на одному диханні. Кінокартина насичена тонким гумором, неперевершеною грою Ади Роговцевої, чарівністю Михайла Хоми, емоціями Анни Буткевич. Зал в кінці аплодував: сценаристам, режисерові та акторам, які разом з нами були присутні на першому показі фільму на великому екрані.