fbpx
Сьогодні
13:41 27 Лип 2024

Фонд держмайна удосконалив безкоштовний сервіс з оцінки нерухомості: як працює це рішення

Ілюстративне зображення. Джерело: Pixabay

Фонд державного майна удосконалив сервіс, який дозволяє фізичним та юридичним особам безкоштовно отримати е-довідку про оцінку нерухомості.

Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу Фонду Державного майна України.

У чому проблема?

За 2,5 року роботи сервіс згенерував майже 2,8 млн довідок.

У 2022 році через початок великої війни багато процесів в Україні уповільнилося чи стало на паузу, запитів на оцінку було менше і протягом року сервіс згенерував близько 500 тисяч документів.

У 2023-му цей показник сягнув 1,4 млн довідок. Зараз щомісяця користувачі за допомогою сервісу ФДМ формують близько 120 тисяч довідок. 

З часу старту її роботи у 2021 році програмне забезпечення не оновлювалося через відсутність фінансування з держбюджету.

Яке рішення?

ФДМ розробив загальні вимоги щодо модернізації сервісу з урахуванням поточних реалій.

Фонд держмайна удосконалив сервіс, який дозволяє фізичним та юридичним особам безкоштовно отримати е-довідку про оцінку нерухомості.

Як це працює?

Завдяки сервісу автоматичної оцінки, процес оцінки майна стає прозорим, ефективним та доступним для широкого кола користувачів.

"Оцінка нерухомості стала ще доступнішою! Тепер кожен може швидко та безплатно отримати довідку про вартість свого майна за допомогою онлайн-сервісу Фонду держмайна", зауважили у відомстві.

Щоб отримати е-Довідку про оцінку, фізичним та юридичним особам потрібно авторизуватися на сайті за допомогою електронного підпису або через ID.GOV.UA.
Сервіс дозволяє визначити вартість 18 типів нерухомого майна при здійсненні операцій купівлі-продажу. Сформувавши документ, можна зберегти його та надрукувати.

Окрім того, довідка буде чинна впродовж 30 календарних днів з дня її формування.

"У випадку незгоди з результатами автоматичної оцінки, особа має право замовити додаткову оцінку в оцінювачів. Варто пам'ятати, що така послуга буде платною", уточнили у фонді.
Також оцінювач складає звіт про оцінку майна, що реєструється в Єдиній базі та чинний протягом 6 місяців з дати оцінки.

Всі суб'єкти оціночної діяльності (СОД) реєструються та реєструють оцінювачів у складі СОД або за трудовим договором, щоб мати змогу реєструвати звіт про оцінку в Єдиній базі.

У Держфонді наголошують, що реєстрація СОД здійснюється лише за електронною печаткою СОД, а не за особистим електронним підписом керівника.

Нотаріусам, щоб сформувати витяг з Єдиної бази або звіт про оцінку теж необхідна реєстрація за особистим кваліфікованим електронним підписом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: