fbpx
Сьогодні
08:46 26 Бер 2025

ЗСУ є частиною безпеки всієї Європи, тому країни-партнери мають допомагати з їхнім фінансуванням, – Зеленський 

English version here

Президент України Володимир Зеленський на конференції після переговорів із прем’єр-міністром країни Йонасом Гар Стере 20 березня 2025 року. Фото: Скриншот з відео

Збройні Сили України є найкращою гарантією безпеки для нашої країни. Проте зараз, а також і у найближчому майбутньому, українська армія є частиною європейської безпеки. Саме тому тягар фінансування, озброєння ЗСУ з нашою державою також мають розділити партнери України.

На цьому наголосив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю американському щотижневику Time.

Глава держави уточнив. що серед наших партнерів також і США, хоча у цей час він "більше покладається на Європу".

"У Європі все розуміють, і це правда, що наша армія є частиною безпеки всієї Європи. Це факт. Наш народ не втече, якщо почнеться нова війна, тоді як Європа загалом не готова так діяти", зазначив український лідер.

Наша армія у разі нової війни "зможе протриматися, скільки потрібно", але українським військовим "потрібен відпочинок, ротація, резерви, зарплата".

Для однієї України зараз це справжня проблема, тому що зараз у нас "армія втричі більша, ніж була". За визначенням Верховного Головнокомандувача – це 800 тисяч військових.

"Армію треба фінансувати. Бюджету України не вистачить. Потрібні окремі програми. Європа має це фінансувати. В ідеалі – Європа та Америка. Але в нинішніх умовах я б більше покладався на Європу", – сказав Володимир Зеленський.

Ще до повномасштабного вторгнення в Україну в НАТО визнали, що росія є першочерговою загрозою Європи. Так чи так, але ЄС наразі розбудовує власну, менш залежну від Північноатлантичного Альянсу систему безпеки. І в цій системі Україні відводиться належне їй місце – як країні, що межує з росією.

Нагадаємо, що ЄС запропонував створити фонд для відправки військової допомоги Україні на суму від 20 до 40 млрд євро. Фонд діятиме на основі добровільної участі, щоб уникнути вето з боку Угорщини.

Пропозиція високої представниці Європейського Союзу з закордонних справ Каї Каллас щодо пакета термінової військової допомоги має в планах надання Україні зброї, боєприпасів та інших типів допомоги.

Проте Європейський Союз може змінити підхід до військової допомоги Україні, зосередившись на негайних постачаннях двох мільйонів артилерійських снарядів, а не створенні великого фонду підтримки. Зараз Євросоюз працює над реалізацією цієї ініціативи, щоб забезпечити українську армію необхідними боєприпасами в найкоротші терміни.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: