ЗСУ є частиною безпеки всієї Європи, тому країни-партнери мають допомагати з їхнім фінансуванням, – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський на конференції після переговорів із прем’єр-міністром країни Йонасом Гар Стере 20 березня 2025 року. Фото: Скриншот з відео
Збройні Сили України є найкращою гарантією безпеки для нашої країни. Проте зараз, а також і у найближчому майбутньому, українська армія є частиною європейської безпеки. Саме тому тягар фінансування, озброєння ЗСУ з нашою державою також мають розділити партнери України.
На цьому наголосив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю американському щотижневику Time.
Глава держави уточнив. що серед наших партнерів також і США, хоча у цей час він "більше покладається на Європу".
"У Європі все розуміють, і це правда, що наша армія є частиною безпеки всієї Європи. Це факт. Наш народ не втече, якщо почнеться нова війна, тоді як Європа загалом не готова так діяти", зазначив український лідер.
Наша армія у разі нової війни "зможе протриматися, скільки потрібно", але українським військовим "потрібен відпочинок, ротація, резерви, зарплата".
Для однієї України зараз це справжня проблема, тому що зараз у нас "армія втричі більша, ніж була". За визначенням Верховного Головнокомандувача – це 800 тисяч військових.
"Армію треба фінансувати. Бюджету України не вистачить. Потрібні окремі програми. Європа має це фінансувати. В ідеалі – Європа та Америка. Але в нинішніх умовах я б більше покладався на Європу", – сказав Володимир Зеленський.
Нагадаємо, що ЄС запропонував створити фонд для відправки військової допомоги Україні на суму від 20 до 40 млрд євро. Фонд діятиме на основі добровільної участі, щоб уникнути вето з боку Угорщини.
Пропозиція високої представниці Європейського Союзу з закордонних справ Каї Каллас щодо пакета термінової військової допомоги має в планах надання Україні зброї, боєприпасів та інших типів допомоги.
Проте Європейський Союз може змінити підхід до військової допомоги Україні, зосередившись на негайних постачаннях двох мільйонів артилерійських снарядів, а не створенні великого фонду підтримки. Зараз Євросоюз працює над реалізацією цієї ініціативи, щоб забезпечити українську армію необхідними боєприпасами в найкоротші терміни.

Данія планує виділити 130 мільйонів на інвестиції в український оборонно-промисловий комплекс

Мінцифри хоче запустити грантову програму для заводів, які виробляють вибухівку, – Федоров

Україна отримає від Естонії новий пакет військової допомоги на 100 мільйонів євро
