Через теплу зиму тварини відмовляються від сплячки: у горах Буковини зафільмували ведмедя, який грався у снігу
Через теплу погоду цьогоріч в горах Буковини ведмеді відмовилися від зимової сплячки. Лісівники зафільмували одного із них, який грався у снігу копицею сіна.
Про це повідомляється на сторінці державного підприємства "Ліси України" у Facebook, передає Рубрика.
На опублікованому відео видно ведмежа, яке перекочує по снігу тюк сіна так, як це зазвичай роблять, коли хочуть зліпити сніговика.
Як розповідають у ДП "Ліси України", ведмідь розважався на одному з підгодівельних майданчиків, де єгері викладають їжу для оленів і козуль.
"Через теплу зиму в горах Буковини ведмеді відмовилися від зимової сплячки. Вони блукають мисливськими угіддями в пошуках їжі. Але ці великі хижаки не лише шукають їжу, а й знаходять час для розваг.
Одного з бурих вдалося зафіксувати під час ігор на підгодівельному майданчику Путильського надлісництва", – йдеться в описі до відео.
Однак жителям не варто хвилюватися, оскільки хижаки не наближатимуться до населених пунктів, переконує провідний мисливствознавець філії "Подільський лісовий офіс" Руслан Рудий.
Фахівці заспокоюють, що у пошуках їжі ведмеді наближатися до населених пунктів не будуть, адже їм наразі у лісі вистачає природніх кормів.
"У лісі ведмедям вистачає природних кормів… Вони блукають своїми звичними маршрутами й не становлять загрози для людей. Ба більше, при найменшій підозрі на небезпеку одразу тікають", — наголошує Рудий.
Минулого року під час обліку тварин у мисливських угіддях Буковини співробітники ДП "Ліси України" нарахували 35 бурих ведмедів. Незабаром розпочнеться цьогорічний облік, який дозволить дізнатися, як змінилася популяція цих хижаків у лісах Чернівецької області. Про його результати лісівники повідомлять згодом.
Нагадаємо, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів повідомляло, що в Києві третій рік поспіль не фіксують кліматичної зими — це коли середньодобова температура повітря падає нижче 0°C і стабільно там тримається.
Через це борсуки, ведмеді, їжаки та інші тварини, які впадають у зимову сплячку, через теплу погоду та відсутність «снігової ковдри» тепер мають проблеми зі сном, пояснювали у відомстві.
Як повідомлялось, 2024 рік був найтеплішим за весь період спостережень. Глобальна середня температура поверхні перевищила середню температуру 1850-1900 років на 1,55°C (±0,13°C). Це вперше, коли календарний рік показав таке суттєве перевищення позначки 1,5°C.
А за даними Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, цьогорічна осінь у столиці України стала однією з найтепліших за всю історію спостережень із 1881 року.