Відсутність зв'язку під час відключень світла: Верховна Рада не підтримала штрафи для операторів
30 жовтня Верховна Рада провалила голосування за законопроєкт №11431, який передбачав штрафи за відсутність безперебійного зв'язку при відключеннях світла.
Про це повідомив заступник голови податкового комітету Ярослав Железняк.
Як зазначає нардеп, за основу законопроєкту проголосували лише 199 народних депутатів. На повторному голосуванні норма теж не набрала необхідну кількість голосів (лише 206), тому вважається відхиленим.
З його слів, законопроєкт передбачав штрафи для мобільних операторів за те, що вони не забезпечили безперебійний звʼязок при відключеннях світла.
Що відомо про забезпечення операторами зв'язку під час відключень світла
Нагадаємо, у липні 2024 року Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) оновив вимоги робити базових станцій мобільних операторів в умовах воєнного стану.
Мобільні оператори повинні відтепер мають забезпечити 10 годин роботи мережі без електрики на час війни.
Vodafone Україна оцінює нові вимоги забезпечення альтернативного живлення станцій зв'язку від Держспецзв'язку як "доволі складні".
"Ми отримали розпорядження (згідно з яким оператори мобільного зв'язку мають забезпечити джерелами альтернативного живлення 60% базових станцій до 1 жовтня та 100% до 1 лютого 2025 року), зараз вивчаємо детально й оцінюємо наші можливості. Уже зараз можна сказати, що вимоги, поставлені перед операторами, доволі складні", – повідомили у пресслужбі мобільного оператора.
Київстар, Vodafone та lifecell повідомляють, що забезпечити 100% автономність мобільного зв'язку та інтернету протягом 10 годин під час відключень електропостачання вкрай складно, навіть за максимальних зусиль.
Адже виконання вимог залежить від ситуації в енергетиці. Графіки відключень ускладнюють роботу обладнання, а для дотримання вимог необхідно перебудувати інфраструктуру та узгодити дії з енергетиками.
Для цього потрібно забезпечити безперебійне постачання електроенергії для заряджання резервного обладнання. Аби забезпечити заряджання акумуляторів, які будуть живити базові станції мобільних операторів протягом 10 годин у випадку знеструмлення, знадобиться потужність близько 2,8 ГВт-год електроенергії на добу.