fbpx
Сьогодні
14:55 01 Кві 2025

Одеських лікарів, які провели операцію зі встановлення електрода у серце дитини, запросили до Чикаго

English version here

Фото: Скриншот з відео

Лікарів Одеської обласної лікарні після вдалої операції зі встановлення електрода у серце 8-місячної дитини запросили до Чиказького університету для публікації цього досвіду.

Про це у Телеграмі повідомив голова Одеської ОВА Олег Кіпер, пише Рубрика.

Як зазначив очільник область, сумісно лікарі дитячої та дорослої обласних лікарень Одеської області імплантували спеціальний електрод у серце восьмимісячного Гліба, аби забезпечити правильну роботу його серцевого м'яза.

"Це історичний прорив у кардіохірургії, яким вже зацікавилися міжнародні фахівці. Лікарів запросили до Чиказького університету для публікації цього випадку в авторитетних медичних виданнях", – йдеться в повідомленні.

Електрод завели через вену міліметрового діаметра. Імплантованого стимулятора дитині вистачить на 15 років.

Зараз маленький Гліб перебуває у стабільному стані й, за словами лікарів, він йде на поправку та за кілька днів хлопчика переведуть з реанімації у звичайну палату. Частота його серцебиття наразі становить 120 ударів на хвилину, а до імплантації вона була лише 70.

Як раніше писала Рубрика, нещодавно в Одеській обласній клінічній лікарні провели унікальну операцію з імплантації електрода у серце 6-місячної дитини – єдину на сьогодні у світі операцію такого рівня.

Як розповідали медики, 6-місячна дитина з вагою 6 кг перенесла складну операцію в дитячій обласній лікарні через вроджену ваду серця – Тетаду Фалло. Унаслідок ускладнення серце маленького пацієнта билося лише 70 разів на хвилину, хоча норма – 120. Це загрожувало життю, тож була потрібна термінова імплантація кардіостимулятора.

Маленькому пацієнту у провідну систему серця був імплантований спеціальний електрод, що повністю відновлює природний ритм серцевих скорочень.

Нагадаємо, що київські хірурги екстрено виїхали до Дніпра, щоб врятувати військового з уламком у серці: вони провели унікальну операцію, діставши шматочок металу магнітом.

Також восени у Центрі кардіології та кардіохірургії МОЗ зробили першу у світі операцію у перші хвилини життя дитини з серйозними вадами серця, створивши умови "штучної матки".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: