Про це пише ШоТам, передає Рубрика.
У чому проблема?
Аліна Живаго, мама дівчинки з синдромом Дауна, стикнувшись із труднощами в пошуках роботи для своєї доньки Насті, яка через діагноз не могла знайти працевлаштування, вона вирішила змінити ситуацію власними силами.
Яке рішення?
Жінка відкрила мережу піцерій "Sunshine cafe" в столиці, створивши робочі місця для молоді з інтелектуальними порушеннями. У вересні 2022 року вона відкрила перший заклад, де зараз працюють понад 10 людей з інвалідністю.
Як це працює?
Настя, донька Аліни, після спеціалізованої школи вступила до училища на кухаря. Однак знайти роботу стало викликом: більшість роботодавців не хотіли брати людину з синдромом Дауна навіть на практику.
Маючи на меті дати доньці та іншим молодим людям з інтелектуальними порушеннями можливість самореалізації, Аліна створила громадську організацію "Сонячні люди" і розпочала власну справу.
Надихнувшись європейськими моделями інклюзії, де кафе та інші заклади активно залучають людей з ментальними порушеннями до роботи, Аліна відкрила кафе, де молодь з синдромом Дауна може працювати та проходити практику.
У закладах "Sunshine cafe" люди з інвалідністю не лише готують піцу та млинці, а й активно спілкуються з клієнтами, демонструючи, що вони — такі самі члени суспільства, як і всі інші.
"Ми різні, але рівні" – гасло, яке стало символом кафе, відображає головну мету Аліни — довести, що люди з інвалідністю мають ті ж права на працю та життя в суспільстві.
Ініціатива "Sunshine cafe" показує, що такі зміни починаються з невеликих, але важливих кроків.
Що відомо про людей з синдромом Дауна, які стали відомими
Нагадаємо, на екрани вийшли два довгоочікувані блокбастери – "Барбі" та "Голодні ігри: Балада про співочих пташок та змій".
Серед інших яскравих акторів цих двох кінохітів особливу увагу привертає юна зірка Софія Санчес. Вона українка і неабияк підтримує батьківщину після повномасштабного вторгнення країни-терористки росії.
Також повідомлялось, що до регіональної асамблеї іспанської Валенсії вперше обрали депутатку із синдромом Дауна та вважають її обрання прикладом справжньої інклюзії.
А ще 25 квітня 2023 року, американська компанія з виробництва іграшок Mattel представила першу в історії версію ляльки, яка відображає людину з синдромом Дауна.
Також у 2020 році тоді ще вісімнадцятирічна модель Еллі Гольдштейн із синдромом Дауна стала обличчям бренду Gucci та журналу Vogue, знявшись у їхній рекламі.
Окрім того, вперше в історії незалежної України лучанин Богдан Кравчук з синдромом Дауна зумів здобув вищу освіту. Із серпня 2019 року хлопець працює за фахом – у музеї освіти Волинського інституту післядипломної освіти.
А спортсменка зі Сполучених Штатів Челсі Варнер, яка має синдром Дауна, встановила чотири світові рекорди. Попри інвалідність, дівчина професійно займається гімнастикою та моделінгом.
Шлях юнака до омріяної професії був складним, але, як виявилося, реальним. "Рубрика" дізналася, як у нього вийшло подолати всі труднощі. Сподіваємося, ця історія надихне й інші родини. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Унікальний Богдан Кравчук: як хлопець з синдромом Дауна здобув вищу освіту".
У сучасній війні технології стають справжньою зброєю, а кожен 3D-принтер – потужним інструментом для допомоги… Читати більше
31 жовтня ввечері російські загарбники вдарили керованими авіаційними ракетами по цивільному підприємству в місті Дергачі… Читати більше
Сполучені Штати Америки готують новий пакет військової допомоги для України, деталі якого будуть оприлюднені найближчим… Читати більше
У місті Фастів Київської області успішно завершили проєкт модернізації системи управління відходами, який став першою… Читати більше
Міністерство оборони України оголосило про початок бета-тестування сервісу оформлення відстрочки від мобілізації у мобільному застосунку… Читати більше
Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.