"Нестандартних ситуацій немає", - у ДПСУ розповіли про ситуацію на кордоні з Білоруссю
Станом на понеділок, 26 серпня, ситуація біля кордону з Білоруссю залишається незмінною та контрольованою, перекидання військових сил та техніки не зафіксовано.
Про це речник Держприкордонслужби Андрій Демченко розповів в ефірі національного телемарафону, передає Рубрика.
"Загалом по кордону ситуація незмінна. Сили оборони України різних складових, а це й прикордонники, й Збройні сили, Національна гвардія повністю контролюють лінію кордону. Якихось нестандартних ситуацій безпосередньо по нашому держрубежу не відмічалося.
За тим, що відбувається вглиб території Білорусі, активно стежать підрозділи розвідки, щоб розуміти, наскільки ситуація може змінюватись, щоб ми були готові на тому чи іншому напрямку, якщо якісь дії розпочнуться з території РБ.
Але можу зазначити, що в безпосередній близькості до нашого кордону ми не відмічаємо і не спостерігаємо ні переміщення техніки, ні особового складу", зазначив Демченко.
Також офіцер наголосив, що станом на 26 серпня росія на території Білорусі не має достатнього угруповання, які б вона могла задіяти для нового вторгнення в Україну з цього напрямку.
Нагадаємо, ввечері 25 серпня Міністерство закордонних справ України заявило про зосередження значної кількості особового складу і техніки збройних сил Білорусі біля кордону з Україною під виглядом навчань, а також про присутність там колишніх "вагнерівців", і закликало не робити трагічних помилок під тиском Москви.
Моніторингова група "Беларускі Гаюн" зазначила, що угруповання білоруських військ на кордоні з Україною налічує близько 1100 осіб і не становить загрози.
Курська операція та реакція Білорусі
Нагадаємо, що декілька тижнів тому, 6 серпня 2024 року, в Курській області рф почалися бої. Російські воєнкори та ЗМІ стверджували, що ЗСУ прорвали кордон та увійшли на територію Росії.
Майже тиждень українська с сторона ніяк не коментувала події, але згодом президент України Володимир Зеленський підтвердив, що українська армія дійсно зайшла на територію РФ, а також поповнила обмінний фонд. Станом на сьогодні відомо, що під контролем ЗСУ перебуває вже понад 90 населених пунктів Росії.
Водночас на днях, моніторингова група "Беларускі Гаюн" повідомила, що після початку операції ЗСУ в Курській області, Білорусь перекинула щонайменше тисячу військових в Гомельську область, що межує з Україною. Війська почали перекидати починаючи з 10 серпня.
"Починаючи з 10 серпня, ЗС Білорусі та ВПС Білорусі почали перекидати підрозділи до Гомельської області, що межує з Україною", – йдеться у повідомленні.
Причиною перекидання військ на південь Білорусі називалася "ситуація в Україні та в Курській області РФ".
За інформацією групи, нині поблизу кордону з Україною сконцентровано угруповання чисельністю не менш ніж 1000 осіб.
Зазначається, що останнім часом у Гомельську область було направлено кілька гелікоптерів та штурмовиків, а також низку підрозділів з БТРами, танками та ЗРК С-300.
Як повідомлялося, 18 серпня Олександр Лукашенко оголосив, що направив майже третину білоруської армії до кордону з Україною через те, що там нібито перебуває понад 120 тисяч українських військових.
У ДПСУ 21 серпня заявляли, що ситуація на кордоні з Білоруссю залишається без змін, нестандартних ситуацій або провокацій не фіксують.