fbpx
Сьогодні
10:58 21 Сер 2024

У Київській області хочуть збудувати школу з майже нульовим енергоспоживанням за фінським проєктом: у чому рішення

English version here

Фото: NEFCO

У селі Микуличі Бучанського району Київської області побудують енергоефективну школу з майже нульовим енергоспоживанням (NZEB) замість двох зруйнованих війною будівель.

Про це повідомляє Північна екологічна фінансова корпорація (NEFCO), яка підтримує екологічні проєкти, пише Рубрика.

У чому проблема?

У лютому-березні 2022 року в селі Микуличі Немішаївської територіальної громади Бучанського району на заході Київської області обидві школи були пошкоджені російськими ракетними ударами.

Унаслідок цього дітей з Микуличів перевели до навчальних закладів у сусідніх селах та містах. 

Яке рішення?

Тому Фінляндія та НЕФКО розпочинають будівництво будівлі з майже нульовим енергоспоживанням на заміну пошкодженої війною школи.

Проєкт фінансується Фінляндією через Програму зеленого відновлення України та реалізується Північним зеленим банком НЕФКО. Це перша інвестиція Фінляндії в Україну через НЕФКО з початку повномасштабного вторгнення росії та перша участь НЕФКО у проєкті будівництва будівлі з майже нульовим енергоспоживанням (NZEB) в Україні.

"Фінляндія підтримує відновлення та відбудову зруйнованих російською війною шкільних будівель в Україні. Ми фінансуємо проєкти з відродження освітнього сектору країни та сприяння ширшому забезпеченню шкільним харчуванням. Працюючи разом з НЕФКО над конкретними діями, ми допомагаємо відбудувати муніципальну інфраструктуру", – заявив Вілле Тавіо, міністр зовнішньої торгівлі та розвитку.

Як це працює?

Нова школа NZEB не тільки замінить місцеві освітні заклади, а й забезпечить енергоефективне навчальне середовище для учнів, включаючи внутрішньо переміщених осіб та осіб з інвалідністю.

"Будівництво цієї будівлі з майже нульовим енергоспоживанням у Микуличах дає Україні значну можливість зробити технологічний стрибок та перейняти передовий досвід, одночасно сприяючи розвитку стійкої та вуглецево-нейтральної економіки. Проєкт відповідатиме стандартам ЄС та НЕФКО, з потенціалом для масштабування в інших українських містах", – зазначає Тронд Мое, керуючий директор НЕФКО.

Як зазначили, нова будівля школи матиме модульний збірний дерев'яний каркас та буде розрахована на майже 200 школярів початкової та середньої школи, 1-9 класів. Деревина є відновлюваним та стійким будівельним матеріалом.

Технічні заходи з енергоефективності та системи відновлюваної енергії на місці, такі як сонячні панелі, були розроблені на основі звіту VTT Technical Research Centre of Finland, замовленого в рамках Фінсько-українського трастового фонду.

Проєкт спрямовано на отримання понад 38% необхідної енергії з відновлюваних джерел.

Збірне будівництво мінімізує будівельні роботи на місці та призведе до вищої якості, оскільки виробництво буде здійснюватися в контрольованих заводських умовах. Будівля буде також обладнана сонячними фотоелектричними панелями для додаткового та резервного електропостачання.

Нагадаємо, що у Київській області в Бородянці готують до відкриття відновлений "Литовсько-український ліцей №1″.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: