fbpx
Сьогодні
10:48 20 Лип 2024

Убивство мовознавиці Фаріон: у поліції заявили, що розглядають кілька версій мотиву замаху

Фото: УНІАН

Правоохоронні органи розглядають кілька версій мотивів убивства мовознавиці та колишньої народної депутатки Ірини Фаріон.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, пише Рубрика.

Як розповів очільник силового відомства, головні з цих версій такі:

  • особиста неприязнь,
  • суспільно-політична діяльність Ірини Фаріон.
Клименко

Фото: Телеграм / Національна поліція України

Клименко також зазначив, що можуть з'являтися й інші версії. Щобільше, не відкидається також участь росіян у цьому вбивстві.

Окрім того, як зауважив глава МВС, є інформація про зловмисника, який стріляв у Фаріон. Проте на цей час розкривати її слідство не буде, оскільки всі версії перевіряються.

Щоправда, міністр заявив, що людина, чиї фотографії поширюють у Мережі, справді стежила за під'їздом колишньої нардепки й може бути виконавцем убивства.

"Про цього чоловіка наразі нічого не відомо. Ми намагаємось встановити, що це за люди були, чи людина. Дійсно, ми можемо підтвердити, що кілька днів ця людина знаходилась в цьому одязі, який ви бачили у ЗМІ. Ця людина дійсно знаходилась біля будинку Ірини Фаріон у визначений час", – сказав Клименко.

Львів слідкував за під'їздом Фаріон

Фото: Соцмережі

"Ця особа на світлині лише може бути підозрювана і при виявленні особи просимо сповістити в 102", своєю чергою звернувся львівський депутат Зінкевич.

Він пише, що "немає гарантії що саме він зробив постріл". Також він підкреслює, що "немає гарантії має чи не має зброї при собі, тому дуже просимо не варто затримувати самому, а лише сповістити поліцію".

"Ми перевіряємо всю інформацію, працюємо зі свідками, звертаємось до всіх, хто може надати слідству додаткову інформацію. Хочу подякувати людям, які цю інформацію вже надали", — зазначив Ігор Клименко.

Правоохоронці також знайшли гільзу. Додаткова інформація стане відома після судово-медичної експертизи.

"Я можу сказати, що стрілець готувався завчасно. Це не спонтанне вбивство. Скільки він готувався: тиждень чи два тижні? Час покаже", — сказав міністр.

Нагадаємо, що 19 липня о 19:30 поліція отримала повідомлення про те, що на вулиці Масарика у Львові невідомий чоловік стріляв у перехожу — це була мовознавиця Ірина Фаріон. Вона перебуває у важкому стані в реанімації.

Згодом у лікарні Фаріон померла, після операції не витримало серце.

Після того, як стало відомо про смерть Фаріон, справу перекваліфікували на "умисне вбивство". Ця стаття передбачає покарання – позбавлення волі на строк до п'ятнадцяти років.

До розслідування вбивства Ірини Фаріон залучена практично вся поліція Львова та частина поліції Львівської області. Також на місці працюють групи з Києва на чолі з заступником керівника Національної поліції та заступником керівника СБУ.

Що відбувалося навколо Фаріон

Нагадаємо, що в інтерв'ю Фаріон звинуватила військових, зокрема бійців "Азову" та 3-ї ОШБр, в тому, що вони спілкуються російською мовою. Окрім того, пізніше Фаріон опублікувала допис у своїх соцмережах, в якому заявила, що "воювати за Україну – це не заслуга, а обов'язок", а також назвала російськомовних захисників "москворотими".

Як раніше повідомляла Рубрика, пізніше Фаріон розмістила у своєму Телеграм-каналі скриншот листа зі словами підтримки від студента з Криму Максима Глєбова. При цьому вона не приховала імені хлопця та місто, де він навчається.

Згодом на проросійському ресурсі "Крымский СМЕРШ" з'явилося відео, на якому Глєбов просить вибачення за лист, який написав Фаріон, та стверджує, що відмовився від своїх поглядів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до Служби безпеки України щодо мовознавиці Ірини Фаріон за фактом розголошення конфіденційної інформації студента з тимчасово окупованого Криму, який підтримав її на тлі мовного скандалу.

14 листопада студенти університету "Львівська політехніка" вийшли на мітинг та вимагали звільнення професорки Ірини Фаріон. Молодь пояснила, що їхня вимога пов'язана з негативним висловлюванням викладачки на адресу російськомовних військових ЗСУ.

Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження та призначила низку експертиз щодо висловлювань і публікацій колишньої народної депутатки Ірини Фаріон.

15 листопада ексдепутатку Ірину Фаріон звільнили з посади професора викладача кафедри української мови Національного університету "Львівська політехніка".

29 травня Львівський апеляційний суд постановив поновити Ірину Фаріон на посаді професорки кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки, а також стягнути на користь науковиці середній заробіток за період вимушеного прогулу — 123 тисячі 927 гривень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: