fbpx
Сьогодні
13:29 02 Кві 2025

Підлітки з Кропивницького розробили ШІ-сервіс для боротьби з токсичністю в соціальних мережах

English version here

Фото: freepik

Школярі "Ліцею нових технологій навчання" з Кропивницького перемогли на національному відборі міжнародного хакатону Teens in AI. Їхня команда HARBOUR SEALS розробила ШІ-сервіс Equilla, що виявляє дискримінацію та дезінформацію в дописах соціальних мереж.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, пише Рубрика.

Яке рішення?

Україна бере участь у Teens in AI вже вдруге. Це масштабний міжнародний техатон, який проходить у 97 країнах світу. Цього року заявки на участь подали понад 250 українських підлітків віком 12–18 років.

"У нас дуже круті, мотивовані підлітки, які у 12–18 років уже вміють кодити, пітчать проєкти англійською та креативно підходять до використання технологій", наголосив очільник міністерства.

Учні з "Ліцею нових технологій навчання" в Кропивницькому в межах національного етапу міжнародного хакатону Teens in AI за два дні розробили AI-інструмент, який виявляє дискримінацію. І не просто створили — а перемогли.

Як це працює?

Як працює AI-інструмент:

  • Аналізує коментарі в соцмережах;
  • Визначає образливі висловлювання, стереотипи та маніпуляції;
  • Пропонує альтернативні варіанти відповідей без дискримінації;
  • Допомагає формувати більш дружнє онлайн-середовище.

Загалом він допомагатиме боротися з токсичністю в медіа.

"Для дітей це шанс стати частиною світового AI-комʼюніті, адже переможці представляють свої рішення на міжнародному рівні", також підкреслює Федоров.

Попереду в команди HARBOUR SEALS відбір на міжнародному етапі. Під час хакатону українські підлітки розроблятимуть рішення на основі штучного інтелекту та покращуватимуть свої навички за підтримки експертів у цій сфері.

Тогоріч на міжнародному етапі Teens in AI перемогли українські школярі з Політехнічного ліцею КПІ імені І. Сікорського. Вони представили свій застосунок під назвою ConnectAbility, що допомагає вивчати та озвучувати жестову мову за допомогою ШІ.

Захід реалізує Міністерство цифрової трансформації, Міністерство освіти й науки України та Lviv IT Cluster у межах хакатону Teens in AI.

Варто додати, що U-Report оприлюднив опитування, яке засвідчує, що більш як 90% підлітків та молодих людей в Україні перевіряють сумнівну інформацію в інтернеті. Водночас вони залишаються вразливими до кібербулінгу та онлайн-злочинів.

Нагадаємо, що на тимчасово окупованих територіях підлітки потайки від російських загарбників створили "найнебезпечніший" книжковий хаб, де читають українську літературу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: