fbpx
Сьогодні
12:16 18 Лип 2024

ВООЗ надала пояснення, які хвороби можуть спричинити тривалі відключення світла

Фото Reuters

Відсутність електрики, опалення та води суттєво впливає на життя українців – починаючи від миття рук й закінчуючи наявністю ліків належної температури.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів представник Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні Ярно Хабіхт, передає Рубрика.

Експерт нагадав, що від початку повномасштабного вторгнення рф українці живуть в умовах регулярних масованих атак на цивільну інфраструктуру, об'єкти живлення електроенергією, теплостанції та інші об'єкти.

"Кожен із нас живе зі світлом всього 2-4 години на день. Це впливає на нас дуже різними способами", – наголосив він.

Так, влітку під час спеки деякі ліки й продукти потрібно обов'язково зберігати у належних умовах – в холодильнику.

Взимку на тлі короткого світлового дня зростає ризик падінь, травмувань.

"Коли відбуваються атаки на тепло та електро станції, виникають проблеми з водою. У нас питання не тільки про те, чи є гаряча вода. Стоїть питання, чи є вода взагалі. Якщо у мене вода ще є, то у багатьох моїх колег під час відключень світла вона просто відсутня", – розповів Хабіхт.

Він пояснив, що за відсутності водинемає і можливості помити фрукти та овочі, а також підтримувати гігієну.

"Це збільшує ризики інфекційних захворювань. Тому обстріли цивільної інфраструктури є дійсно неприйнятними ще й тому, що це вчергове принесло війну в домівки кожного. Відсутність електрики, опалення і води впливатиме на все наше життя. Починаючи від миття рук і закінчуючи тим, чи є у нас ліки належної температури", – наголосив представник ВООЗ в Україні.

За словами експерта, навіть у найважчі часи не варто забувати про правила гігієни.

"Поки йде війна, не варто забувати також про своє здоров'я. Ми вже багато знаємо про важливість миття рук з часів пандемії COVID. Зараз це собі треба нагадати", – зауважив він.

Йдеться, зокрема, про регулярне миття:

  • рук,
  • фруктів,
  • овочів,
  • всього, що ми їмо.

Потрібно також знайти спосіб підтримувати необхідну температуру для зберігання ліків.

"Окрім підготовки до наступної зими, не варто забувати й про специфіку літа. Під час хвиль спеки нам також потрібно захистити себе. І особливо – людей похилого віку, людей із хронічними захворюваннями. Треба пити достатньо води, бути в тіні та слідкувати за здоров'ям в цілому", – підсумував Хабіхт.

Рубрика:
Здоров'я

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: