В Україні заборонили продаж звичайних та електронних сигарет з ароматизаторами
В Україні з 11 липня 2024 року вступила в дію норма закону, що забороняє продаж ароматизованих сигарет, тютюну для самокруток, електронних сигарет та рідини до них, з продажу також мають зникнути сигарети в упаковках з неналежним маркуванням.
Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я, передає Рубрика.
Йдеться про заборону продажу тютюнових виробів з ароматичними добавками, як-от з ароматом енергетиків, вітамінів, кофеїну, а також добавками, що роблять кольоровими викиди диму.
У МОЗ пояснили, що такі добавки можуть вводити споживачів в оману, ніби вживання тютюну є безпечним.
Також заборонено продавати е-сигарети та рідини із нікотином чи без, які містять смако-ароматичні добавки, зокрема, зі смаком фруктів, ментолу чи кофеїну.
Крім того, під забороною опинилися:
- сигарети, у яких рівні викиду в диму перевищують: нікотину — 1 міліграм, смоли — 10 міліграмів, монооксиду вуглецю — 10 міліграмів;
- сигарети та тютюн для самокруток, що містять смако-ароматичні добавки у будь-яких компонентах (зокрема, фільтрі, папері, капсули яких містять тютюн або нікотин, або смако-ароматичні добавки);
- тютюн для перорального вживання.
Зазначається, що 11 липня 2024 року всі упаковки тютюнових виробів для куріння мають бути з оновленим комбінованим медичним попередженням: на 65% площі найбільшої сторони пачки має бути розміщено зображення хвороб, спричинених курінням, і текст, який застерігає про шкоду та наслідки куріння.
Для людей, які прагнуть позбутися залежності, на пачці розміщено QR-код — посилання на безоплатний сервіс Центру громадського здоров'я щодо надання допомоги з відмови від вживання тютюну "Я кидаю курити!"stopsmoking.org.ua.
Боротьба з курінням
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), у світі налічується 1,25 мільярда повнолітніх споживачів тютюну: тобто приблизно кожний п'ятий дорослий курить, тоді як у 2000 році курив кожен третій.
Щоб глобально знизити рівень тютюнопаління серед населення, 2003 року була створена рамкова конвенція ВООЗ із боротьби проти тютюну (РКБТ ВООЗ). Україна ратифікувала її у 2006 році й відтоді запроваджує законодавчі зміни у сфері контролю над тютюнокурінням.
У МОЗ зазначили, що наразі Україна перебуває серед 74 успішних країн, які ефективно захищають населення від тютюнопаління та пасивного куріння.
За даними дослідження КМІС у 2023 році, в Україні 24,5% населення щодня споживають тютюнові та нікотинові вироби: 36% чоловіків та 15% жінок. Якщо серед чоловіків є тенденція до зниження, то серед жінок поширеність куріння подвоїлася за 7 років: у 2017 році щоденними курцями були 7% українок.
Нагадаємо, тютюнова епідемія загрожує демографічному розвитку України.
Також повідомлялось, що в Україні з початком поширення електронних сигарет призупинилося падіння кількості курців.
Тому "Рубрика" зібрала поради для близьких тих, хто має тютюнову залежність. Про те, як допомогти дорослому або підлітку відмовитися від куріння читайте у нашому матеріалі "Позбутися залежності: як допомогти близькій людині кинути курити".