fbpx
Сьогодні
15:13 11 Чер 2024

€100 млн позики як компенсацію за знищене росією житло отримає Україна від Банку розвитку Ради Європи

Фото: З відкритих джерел

Від Банку розвитку Ради Європи у межах проєкту "Нome. Компенсація за знищене житло" Україна отримає 100 млн євро позики.

Про це повідомили у Міністерстві фінансів, пише Рубрика.

У чому проблема?

Після кожного російського масованого обстрілу кількість зруйнованих та пошкоджених житлових об'єктів, а також об'єктів інфраструктури зростає

"Житловий сектор залишається одним із найбільш постраждалих внаслідок війни – загальні збитки оцінюються майже у 50 млрд доларів США. Ефективна реалізація проєкту HOME допоможе Уряду надавати необхідну допомогу громадянам, домівки, яких було зруйновано або пошкоджено внаслідок бойових дій", раніше наголошувала заступниця міністра фінансів Ольга Зикова.

Яке рішення?

Ще в березні цього року під час засідання Адміністративної Ради Банку було представлено новий проєкт "НОМЕ. Компенсація за знищене майно", який передбачає надання Україні кредиту обсягом 100 млн євро.

А 11 червня на полях Міжнародної конференції з питань відновлення України (URC2024) Міністр фінансів України Сергій Марченко та Керівник Банку розвитку Ради Європи Карло Монтічеллі підписали Угоду щодо надання Україні позики обсягом 100 млн євро в рамках цього проєкту.

Угода між Мінфіном та БРРЄ

Фото: Мінфін

"Я радий підписати першу кредитну угоду між БРРЄ та Україною. Це лише початок. Як провідний соціальний банк Європи, БРРЄ має намір підтримувати довгостроковий соціальний розвиток та соціальну цілісність України, а також її відновлення та реконструкцію.

Розраховуємо продовжувати працювати над визначеними Урядом України пріоритетами, використовуючи нашу експертну підтримку, досвід та ресурси на благо українського народу", заявив Керівник БРРЄ Карло Монтічеллі.

Угода між Мінфіном та БРРЄ

Фото: Мінфін

Як це працює?

Там розповіли, що цей проєкт будуть реалізовувати по всій підконтрольній території України. Кошти спрямують на підтримку механізму прямої допомоги.

Так, українці, зокрема, учасники бойових дій, інваліди та багатодітні сім'ї, отримають сертифікат на придбання житла як компенсацію за знищене внаслідок бойових дій та терористичних атак рф житло.

"Повномасштабна війна росії завдала житловому сектору України збитків на понад 50 млрд доларів США. Проєкт HOME допоможе постраждалим громадянам якнайшвидше повернутися до комфортного життя. Подальша реалізація та розробка проєктів з підтримки соціальної сфери сприятиме сталому соціальному розвитку та відновленню", — зазначив глава Мінфіну Сергій Марченко.

У межах проєкту передбачено надання компенсації на понад 2000 житлових сертифікатів, що дозволить близько 5700 українцям отримати компенсацію за знищене житло.

У відомстві зазначають, що цей проєкт впроваджуватимуть у межах послуги "єВідновлення".

Громадяни зможуть формувати запити та отримувати сертифікати на компенсацію за пошкоджене майно.

Процес перевірки заяв, а також відбору запитів здійснюватиме спеціальна Державна комісія з компенсації. А за перебігом розгляду справи можна буде слідкувати у застосунку "Дія".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: