fbpx
Сьогодні
Відео 15:14 29 Тра 2024

Військове командування прагне прискорити закупівлю медичних робоплатформ для ЗСУ: у чому рішення

English version here

Фото: ЕП

У Генеральному штабі Збройних сил України прагнуть прискорити роботизацію української армії та збільшити кількість замовлень на наземні безпілотні платформи.

Про це ЕП дізналась на демонстраційних випробуваннях медичних робоплатформ, організованих Мінстратегпромом, пише Рубрика.

У чому проблема?

Як наголошують військові, що використання наземних робоплатформ зберігатиме життя захисникам, які сьогодні власноруч евакуюють поранених з поля бою.

"У районі Бахмуту ми йшли на штурм і у нас був один важкий поранений. На допомогу вийшло евакуаційне відділення з чотирьох військових. Росіяни поцілили в цю групу, і замість одного пораненого у нас з'явилося п'ять. Замість 30-40 хвилин евакуація тривала 2,5 години.

Зараз ми намагаємось максимально залучати роботизовані системи, щоб не ризикувати нашими бійцями під час евакуації поранених", – розповіла керівниця медичної служби батальйону "Вовки Да Вінчі" Аліна Михайлова.

Яке рішення?

У військовому командуванні хочуть прискорити роботизацію української армії та збільшити кількість замовлень на наземні безпілотні платформи.

Як це працює?

"У нас вже є школи, які навчають військових користуватись наземними робоплатформами. Ми розуміємо, які вони повинні мати характеристики, з виробниками уже працюють наші медики", зауважив заступник головнокомандувача ЗСУ Андрій Лебеденко.

Як уточнив він, зараз у Генштабі прагнуть до масштабування.

евакуаційні платформи

Фото: ЕП

"Уже є низка державних контрактів із компаніями на хорошу кількість цих машин. Частина з них підписана, частина – у процесі підписання. Позиція головкома така, що ми повинні прискорювати цей процес", – сказав Лебеденко.

На демонстраційні випробування також запросили послів з інших держав. Мета – запропонувати партнерам купити цю техніку для Сил оборони.

"Техніки для медичної евакуації зараз немає в достатній кількості на фронті. Але наші виробники мають роботизовані платформи та броньовики, які могли б вже завтра рятувати життя наших військових та цивільних.

Ми намагаємось привернути увагу іноземних партнерів, щоб вони купували українську техніку для українського війська", – сказала заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Ганна Гвоздяр.

Нагадаємо, що українські винахідники кластера Brave1 розробили евакуаційну платформу на дистанційному керуванні FoxTac, яка може вивозити поранених військових з поля бою. Транспортер успішно пройшов попередні випробування та знаходиться на етапі кодифікації.

Загалом з початку 2024 року фахівцями Міністерства оборони України кодифіковано і допущено до експлуатації у Силах оборони України 9 наземних роботизованих комплексів українського виробництва.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: