fbpx
Сьогодні
11:51 07 Тра 2024

Перемовини з Україною щодо прав меншин: Угорщина побачила "позитивні ознаки"

В останні тижні стали помітні "позитивні ознаки" щодо виконання Україною угорських вимог про права національних меншин.

Про це Державний секретар закордонних справ Угорщини Трістан Азбей заявив, прибувши на зустріч міністрів закордонних справ в Брюсселі 7 травня, повідомляє ЄП.

Азбей нагадав, що Угорщина вимагає від українського керівництва повного відновлення прав угорської меншини в Україні, "які порушувались чи були зменшені щонайменше з 2015 року".

"Ми вимагаємо відновлення мовних і освітніх прав у щоденному житті угорської меншини. Це те, про що ми говоримо з Україною роками. В останні тижні ми помітили деякі позитивні ознаки. Але необхідно ще якийсь час зачекати, перш ніж усі вимоги щодо прав меншин будуть виконані", – сказав представник угорського МЗС.

Позиція Угорщини щодо війни в Україні

Варто зазначити, що прем'єр Угорщини Віктор Орбан займає відверто антиукраїнську позицію. Він часто робить заяви для дискредитації України.

Угорщина від початку повномасштабної війни не надала Україні військову допомогу, а також блокує санкції Європейського союзу проти Росії. Крім того, Будапешт продовжує вести торгівлю з РФ, а представники угорської влади відвідують Москву.

Також Угорщина регулярно створює перешкоди на шлях України до ЄС та НАТО, а також перешкоджала виділенню 50 млрд євро для нашої держави.

Нагадаємо, голова Офісу президента Андрій Єрмак 3 травня повідомив про телефонну розмову з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сійярто "в межах постійного діалогу". Єрмак і Сійярто "обговорили ключові питання українсько-угорських відносин" та запланували "подальші кроки для розвитку співпраці".

Наприкінці квітня глава МЗС Угорщини Петер Сійярто повторив, що Угорщина не відступає від своєї ключової вимоги для зустрічі Віктора Орбана і Володимира Зеленського – відновлення всіх прав угорської меншини, які та мала у 2015 році.

Окрім того, він пригрозив блокувати виділення Україні 1,5 млрд євро допомоги від Європейського Союзу через "дискримінацію" угорських компаній.

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: