fbpx
Сьогодні
11:45 07 Тра 2024

Боррель: Рада міністрів ЄС із зовнішніх справ сьогодні розгляне український план відновлення

English version here

Жозеп Боррель. Фото: Крістін Олссон/TT News Agency via Reuters

Ключовою темою, яку обговорять сьогодні європейські урядовці під час Ради міністрів ЄС із зовнішніх справ (з питань розвитку), буде реалізація плану відновлення України який був представлений українським урядом у рамках реалізації багаторічного пакета допомоги ЄС для України в обсязі 50 мільярдів євро на 2024-2027 роки.

Про це сьогодні у Брюсселі перед початком зустрічі міністрів закордонних справ та міністрів з розвитку заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель, передає Рубрика.

"Головними темами, як завжди, будуть Україна і Газа, а також інші конфлікти. Ми маємо поглянути, що відбувається в Африці, зокрема в Судані. Але головним питанням сьогодні буде обговорення українського плану, що був представлений урядом України, щоб (процеси) відбудови та реформ могли просуватися разом", – сказав Боррель.

За його словами, для того, щоб не доводилося багато інвестувати у відновлення, доцільно уникати руйнування.

На цей момент Україна піддалася значним руйнуванням та продовжує піддаватися бомбардуванню з боку російських військ, її електрична система була "абсолютно зруйнована", наголосив Боррель.

"Ми маємо підтримувати Україну, перш за все, у військовому вимірі. Вчора ми зробили це під час конференції оборонної промисловості. Сьогодні ми будемо розглядати, як мобілізувати 50 мільярдів євро з тим, щоб підтримати реформи в країні та саму Україну", – зазначив високий представник ЄС.

Нагадаємо, 1 лютого поточного року Європейська рада одноголосно підтримала створення Українського фонду в обсязі 50 мільярдів євро в багаторічному бюджеті ЄС на 2024-2027 роки.

Однією з умов здійснення цих виплат було представлення Україною національного плану відбудови та реформ, які сприятимуть демократичному розвитку країни та її наближенню до членства в ЄС.

Що відомо про саміт лідерів ЄС 1 лютого

Як повідомлялося, на засіданні Євроради всі 27 лідерів Євросоюзу дійшли консенсусного рішення навколо ухвалення Українського фонду в багаторічному бюджеті ЄС на 2024-2027 роки у розмірі €50 мільярдів. Перед цим ухвалення рішення блокувала Угорщина.

Своєю чергою Зеленський під час відеозвернення до учасників спеціального саміту ЄС у Брюсселі заявив, що одностайне ухвалення Європейською радою Українського фонду в розмірі €50 мільярдів є чітким сигналом про те, що Україна та Європа вистоять, адже на кону стояло довіра до Європи.

Також український лідер закликав створити у Європейському фонді миру, з якого оплачували військову підтримку українських сил, окремий інструмент для України.

Варто зазначити, що програма Ukraine Facility Європейського Союзу передбачає надання Україні 50 млрд євро впродовж 2024-2027 років.

З цієї суми 39 млрд євро будуть спрямовані до державного бюджету для посилення макрофінансової стабільності.

Рубрика:
Події Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: