fbpx
Сьогодні
16:58 03 Тра 2024

У квітні Україна експортувала понад 13 млн тонн товарів. Це більше, ніж в останній довоєнний місяць, – Шмигаль

Фото: Урядовий портал

Одним із головних елементів нашої економічної стійкості залишається аграрний сектор, наголосив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 3 травня.

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Урядовий портал.

«Успішно проводимо вже третю посівну під час повномасштабної війни. Зараз засіяли 7,2 млн гектарів ярих культур. Загалом протягом весняної посівної плануємо засіяти 13,5 млн гектарів. Цього достатньо для внутрішніх потреб і для збереження експортного потенціалу», — підкреслив Глава Уряду.

Одночасно, за словами Прем'єр-міністра, український експорт набирає обертів. У квітні Україна вивезла понад 13 млн тонн товарів. Це більше, ніж в останній довоєнний місяць.

Крім покращення логістики, держава також допомагає безпосередньо сільгоспвиробникам.

«Уряд відстрочив повернення боргів господарствам, чиї землі перебувають під окупацією або в зоні бойових дій. Через Державний аграрний реєстр є можливість отримати субсидію тим, хто обробляє землю на деокупованих територіях», — зауважив Денис Шмигаль.

Крім того, аграрії можуть отримати 25% компенсації вартості придбаної сільгосптехніки українських виробників та 80% вартості робіт із розмінування.

Прем'єр-міністр подякував фермерам, які в надскладних умовах воєнного часу працюють, щоб нагодувати Україну та світ.

Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, у січні 2024 року Україна вийшла на рекордний за час широкомасштабного вторгнення показник фізичних обсягів експорту – вітчизняні виробники експортували 12 млн тонн продукції. 

Також в січні вперше до експортних операцій залучене судно, застраховано від воєнних ризиків по страховці UNITY, створеній українським урядом спільно з партнерами.

Окрім того, Україна продовжує відігравати важливу роль у гарантуванні світової продовольчої безпеки. У 2023 році українські аграрії зібрали великий врожай зернових та олійних культур  – понад 70 млн тонн та експортували продукції на майже 22 млрд доларів. Це дуже важливий сигнал для світу, що Україна готова виробляти й доставляти їжу тим, хто її потребує.

Що відомо про "гуманітарний коридор" у Чорному морі

У серпні минулого року Україна оголосила про "гуманітарний коридор", щоб звільнити кораблі, що прямують до африканських та азійських ринків, і щоб обійти фактичну блокаду росії після того, як Москва відмовилася від угоди, яка гарантувала її експорт під час війни.

ВМС ЗСУ повідомили про відкриття тимчасового коридору, яким можуть скористатися всі цивільні судна, зокрема ті, які перебувають у портах Одеси.

Окрім того, український Уряд створив новий механізм страхування суден від воєнних ризиків, який дозволить значно знизити чинні страхові внески для перевізників, які експортують та імпортують з чи до нашої країни морем.

Нагадаємо, 3 березня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна продовжить розвивати гуманітарну програму Grain from Ukraine.

Програма Grain from Ukraine передбачає закупівлю українського зерна країнами-партнерами та передачу його державам, які потерпають через гуманітарну кризу. Програма реалізується в партнерстві з Всесвітньою продовольчою програмою під егідою Організації Об'єднаних Націй.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: