fbpx
Сьогодні
11:32 30 Кві 2024

Уперше в українському Національному парку запрацювала Добровільна пожежна охорона: у чому рішення

Фото: Телеграм / Міндовкілля

В Україні вперше у Національному парку запрацювала Добровільна пожежна охорона, яка має запобігати пожежам та оперативно їх гасити.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм Міндовкілля.

У чому проблема?

Від початку повномасштабного вторгнення росії загарбники повністю знищили на окупованих ними територіях понад 60 тисяч гектарів лісів вартістю щонайменше 14 млрд грн.

Серед природних територій, які найбільше постраждали:

  • на Донеччині – національний природний парк "Святі гори", розташований у Краматорському та Бахмутському районах. З початку вторгнення на цій території точилися бойові дії, внаслідок чого 80% парку знищено;
  • російські загарбники займаються активною вирубкою і в Луганській області, де до війни тільки 11% території займали ліси. У переважно степовій Луганщині ліси мають дуже важливу функцію: рятують від піщаних бур, утримують вологу, зупиняють ерозію ґрунтів;

Супутникові знімки території лісів ДП "Сєвєродонецьке лісомисливське господарство" та ДП "Новоайдарське ЛМГ"

  • на Харківщині заміновані або пошкоджені пожежами сьогодні близько 40-45% територій лісів.

Ліс ДП "Куп'янський лісгосп". За даними онлайн-мапи бойових дій Deep State, наразі 70% цього лісу контролюють росіяни, невелика частина на півдні лісу перебуває під контролем ЗСУ. Фото: Planet Labs

  • у 2022 році під час окупації Херсонщини, яка є однією з найменш (5%) заліснених областей України, значна частина лісів постраждала від пожеж, обстрілів та вирубок, а також внаслідок підриву Каховської ГЕС у червні 2023 року. Тоді затопило майже 55 тисяч гектарів лісу на лівобережжі Дніпра.

Яке рішення?

В Україні вперше у Національному парку запрацювала Добровільна пожежна охорона.

Спільний з ДСНС пілотний проєкт з відкриття Добровільної пожежної охорони в установах природно-заповідного фонду стартував у Нацпарку "Кам'янська Січ".

Як це працює?

Як повідомили у відомстві, у Добровільну пожежну охорону входять шість працівників Нацпарку.

"Вони пройшли навчання зі спеціальної підготовки працівників місцевої пожежної охорони в Аварійно-рятувальному загоні спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області", зауважили у міністерстві.

Їх головні завдання:

  • запобігання пожежам та їх гасіння,
  • ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій,
  • забезпечення пожежної безпеки на території Нацпарку "Кам'янська Січ".

У Міндовкіллі додали, що добровільна пожежна охорона Національного природного парку "Кам'янська Січ" має все необхідне обладнання для проведення рятувальних операцій, включаючи спеціальний одяг та два пожежні автомобілі.

"Добровільна пожежна охорона Нацпарку "Кам'янська Січ" взаємодіятиме з підрозділами Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, спеціальними формуваннями та службами з питань цивільного захисту, а також підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, розташованими на території зони обслуговування Нацпарку", уточнили у відомстві.

Нагадаємо, що за рік український бізнес завдяки електронним документам та чекам врятував понад 48 тисяч дерев, які можуть рости на площі від 30 до 60 гектарів. Також зекономлено чималі витрати електроенергії, води та пального.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: