fbpx
Сьогодні
20:57 17 Тра 2024

На Донеччині в зоні активних бойових дій залишається понад 4 тисячі дітей

Фото: ДСНС

На Донеччині в зоні активних бойових дій залишаються наразі 70,6 тисячі осіб, з яких 4,1 тисяча – діти.

Про це на брифінгу повідомив начальник відділу оперативно-чергової служби, зв'язку, оповіщення та інформування населення департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької ОВА Дмитро Петлін, передає Рубрика, посилаючись на Укрінформ.

«Інформую, що в зоні активних бойових дій, на яку у нас поділена область – можливих та активних, на зараз залишається близько 70 630 осіб, з яких 4 130 дітей. За цей місяць в нас Новогродівська громада додалася у зону активних бойових дій. Тому кількість мешканців, які знаходяться безпосередньо під загрозою, тобто в зонах активних бойових дій, збільшилась», – сказав Петлін.

Він нагадав, що з серпня 2022 року згідно розпорядження Кабінету міністрів №679, в області триває обов'язкова евакуація. За цей час з серпня 2022 року по теперішній час було евакуйовано 163 655 осіб, з яких 19 222 дитини та 6 667 осіб з інвалідністю.

На виконання рішення обласної комісії з евакуації у місті Покровськ розгорнутий збірний пункт, через який проходять особи, які вирішили евакуюватися, додав Петлін.

Він додав, що за весь час евакуації мешканців Донеччини до Кіровоградської області було вивезено та розміщено 3 865 осіб. У Тернопільську область – 491 особа, у Черкаську область – 1 025 осіб, в Закарпатську область – 116 осіб, у Житомирську область – 1 138 осіб, у Рівненську область 184 особи.

«Наголошую на тому, що люди, які записуються і беруть участь в евакуації, не тільки вивозяться, але й розміщуються, тобто забезпечуються житлом», – заявив чиновник.

Він також зазначив, що наразі, з 2 травня, евакуаційний поїзд з Донеччини їде за маршрутом – Волинська область, місто Ковель.

«Туди було вже два рейси. Наступний – 18 травня. І вже більше 100 осіб було евакуйовано і там розміщено», – сказав Петлін.

Він додав, що на сьогодні, за даними місцевих органів влади, у всіх громадах на території Донецької області залишаються загалом близько 472 тисяч осіб.

Петлін також повідомив, що з території Донеччини з початку примусової евакуації – з квітня 2023 року – у безпечні райони вивезено понад 1 тисячі дітей, у чотирьох небезпечних населених пунктах ще залишається 19 дітей.

«Інформую про стан примусової евакуації діток з особами, які представляють їх, тобто з їх родинами. І за цей час у нас евакуйовано, починаючи з квітня 2023 року, коли розпочався перший етап цієї евакуації, вже більше 1 тисячі дітей. На теперішній час залишається 19 дітей з родинами в чотирьох населених пунктах», – сказав Петлін.

Він уточнив, що в місті Торецьк залишається двоє дітей, у селищі Щербинівка Торецької громади – вісім, у селищі Північнесім і ще двоє дітей у селищі Успенівка Курахівської громади.

Петлін ще раз наголосив, що дорослим треба негайно виїжджати разом з дітьми з небезпечних районів, щоб всім зберегти життя.

Як повідомлялося, наразі Донеччина перебуває під постійними обстрілами російських військ, майже щодня ворог убиває і травмує цивільних жителів, руйнує житлові та адміністративні будинки, енергетичні та інфраструктурні об'єкти. Донецька область має найбільшу протяжність лінії фронту, яка становить близько 300 км.

Кабінет міністрів України у березні 2023 року схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій. Це рішення було ініційоване та розроблене Координаційним штабом з питань проведення обов'язкової евакуації населення.

Рішення про примусову евакуацію дітей, коли батьки чи опікуни зобов'язані виїхати з небезпечного населеного пункту, приймає обласна військова адміністрація. Процедура передбачає евакуацію неповнолітнього разом з одним з батьків, чи опікуном, який не може відмовитись від виїзду з небезпечного населеного пункту.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: