fbpx
Сьогодні
12:59 30 Кві 2024

Україну візьмуть в НАТО тільки після перемоги, - Президент

Фото: Офіс Президента

Президент України Володимир Зеленський вважає, що Україна не зможе стати членом Північноатлантичного Альянсу до перемоги у війні проти російської федерації.

Про це заявив Глава країни під час зустрічі з генеральним секретарем НАТО та з офіцерами, які проходять курси професійної військової освіти за стандартами НАТО.

Український лідер розповідав про часову перспективу членства України у Північноатлантичному Альянсі.

"На мою особисту думку, ми будемо в НАТО, тільки коли переможемо. Я не вважаю, що у час війни нас візьмуть у НАТО. Це для когось ризик з членів НАТО, у когось є просто скепсис через це", – сказав Глава держави у відеоповідомленні

Як наголосив Зеленський, питання про НАТО, це – як правильно сказав генеральний секретар (Столтенберг – ред.) – питання більшості.

"А більшість – це питання політичне. А щоб політично Україну взяли в Альянс, для цього потрібна перемога", – додав Президент.

Як вважає Глава держави, коли дійде до членства України в Альянсі, то питання сумісності з НАТО та рівня українських військових, "ніхто не буде підіймати".

Президент вважає, що однією із причин сьогоднішньої війни є те, що Україна не була до цього в Альянсі.

"Ще багато років тому був також відповідний скепсис деяких членів, і Росія дуже сильно працювала з нашими сьогоднішніми партнерами, у них був діалог. Вона робила все, щоби Україну не взяли не тільки в НАТО, а щоб в Євросоюз не взяли, щоб Україна просто не розвивалась, і щоб вона не була відірвана від впливу Російської Федерації", – зазначив Зеленський.

Що відомо про візит Столтенберга в Україну

Нагадаємо, що 29 квітня до української столиці із неоголошеним візитом прибув генсек НАТО Єнс Столтенберг. Президент України Володимир Зеленський вже провів зустріч із європейським гостем.

Це вже третій візит Столтенберга до України з початку повномасштабного вторгнення.

На зустрічі він та Зеленський обговорили ініціативу щодо створення спецфонду фінансової підтримки української оборони на €100 мільярдів терміном на пʼять років. Також на зустрічі обговорили додаткові системи Patriot для України.

Столтенберг під час спільної пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським заявив, що місце України по праву в НАТО. Наразі тривають всі відповідні заходи з підтримки та підвищення її стандартів для пришвидшення вступу до Альянсу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відвідав Верховну Раду, де виступив перед народними депутатами.

Окрім того, Генеральний секретар НАТО запросив президента Володимира Зеленського на ювілейний саміт Альянсу у Вашингтоні у 9-11 липня.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: