fbpx
Сьогодні
ЕкоРішення 22:30 08 Січ 2023

Маленькі, смугасті і дуже важливі: як людству врятувати бджіл

Бджоли виконують найважливішу для сільського господарства і для всієї екосистеми функцію: запилення квітучих рослин.
  • Категорія: комахи
  • Проблема: вимирання бджіл
  • Рішення: Квіти, сироп та інфокампанії

Бджоли вимирають. За розрахунками британських біологів, якщо бджоли зникнуть, людству залишиться жити на планеті тільки 4 роки.

5 перших кроків

  1. Проведіть маленьке дослідження, дізнайтеся більше про життя бджіл та їхні особливості.
  2. Розкажіть про значення бджіл людям: проведіть інформаційну кампанію у власних соцмережах, невелику наукову виставку в місцевих школах чи напишіть статтю для місцевої газети.
  3. Оберіть та висадіть біля дому чи на балконі квіти, які люблять бджоли.
  4. Підгодуйте бджолу сиропом: достатньо змішати одну столову ложку води з двома столовими ложками цукру і залишити суміш надворі.
  5. За можливості, встановіть вулик на власній території.

Детальніше

Масове вимирання бджіл є проблемою в усьому світі. Так, у США тільки за останній рік кількість бджолосімей скоротилося на 40%, що стало наймасштабнішою загибеллю комах за весь час спостережень. За перше півріччя 2019 року у Бразилії померло близько 500 тисяч медоносних бджіл. За оцінкою Продовольчої і Сільськогосподарської Організації ООН, приблизно 40% цих запилювачів у світі знаходиться під загрозою зникнення. За статистикою, тільки в Україні щороку гинуть 45–50 тисяч бджолиних сімей. 

Пестициди — головна причина катастрофічної смертності бджіл. Чисельність бджіл також скорочується через поширення паразитів, хвороб і природних ворогів бджіл, методи монокультурного землеробства, зменшення природної кормової бази бджіл, знищення лісів, що забезпечують їм середовище проживання і несприятливий вплив змін клімату. 

Бджоли виконують найважливішу для сільського господарства і для всієї екосистеми функцію: запилення квітучих рослин. У виробництві третини їжі, яку ми вживаємо, залучені бджоли. Вони запилюють три з чотирьох найважливіших для людини продовольчих культур, а понад третини сільськогосподарських угідь на планеті своїм існуванням зобов'язані саме цим безкорисливим трудівникам. За підрахунками біологів, від послуг цих смугастих комах залежить до 80% комерційних насаджень. 

Джерело: Рубрика

40

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Про проєкт

Енциклопедія Екорішень

Ми зібрали для тебе інструкції та рекомендації щодо екологічних рішень найрізноманітніших проблем

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: