Новини

Якщо росія переможе, її танки не зупиняться в Україні, – глава МЗС Чехії

росія є однієї з головних загроз для Європи. Москва у разі перемоги у війні не зупинитися в Україні.

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на міністра закордонних справ Чехії Яна Ліпавського, якого цитує Telex.

Відповідну заяву глава МЗС Чехії зробив під час візиту до Будапешту у присутності міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійярто.

"Я думаю, що це загальновідомий факт, що Чехія бачить російський імперіалізм як найбільшу загрозу і ризик для Європи. Чехія підтримуватиме Україну доти, доки це буде потрібно. В інтересах Європи, щоб Україна захищалася, захищалася протистояти російській агресії та повертати собі всю свою територію", – сказав він.

На думку Ліпавського, наразі ніхто не робить для безпеки Європи більше, ніж українці.

"Наївно думати, що якщо Росія переможе в Україні, її танки зупиняться біля наших кордонів", – зазначив міністр.

Він також додав, що після Другої світової війни Москва включила Центральну Європу в російську сферу впливу. На думку глава МЗС, одне з найважливіших завдань Заходу, Євросоюзу та НАТО – не допустити повторної спроби Москви "викрадення" Європи.

Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський зазначав, що ані Євросоюз, ані НАТО не мають стратегії щодо російської федерації, зокрема про завершення війни в Україні, водночас виступивши проти заморожування військових дій.

Позиція Чехії щодо війни

Варто зазначити, що Чехія є одним з головних партнерів України. Країна підтримала санкції ЄС проти Росії, надала Україні військову, фінансову та гуманітарну допомогу, прийняла тисячі біженців.

Також нещодавно Чехія створила ініціативу для закупівлі артилерійських снарядів Україні. До неї приєдналося вже багато країн.

Також Чехія засуджує російське вторгнення в Україну. Влада країни неодноразово називала Москва прямою загрозою для Європи.

Свіжі дописи

  • Новини

Армія рф почала активно застосовувати скиди з отруйними речовинами на фронті

Російські війська почали активно застосовувати скиди з отруйними речовинами. Зокрема, відомо про декілька випадків на… Читати більше

Monday March 31st, 2025
  • Новини

Шмигаль обговорив з австрійською делегацією економічну та енергетичну співпрацю

31 березня Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч із австрійською делегацією на чолі з Головою… Читати більше

Monday March 31st, 2025
  • Новини

Країни G5+ розглядають посилення санкції проти росії для припинення війни

Міністри закордонних справ головних європейських союзників України заявили, що збільшать свою допомогу країні, розглядаючи нові санкції проти… Читати більше

Monday March 31st, 2025
  • Новини

В Україну з тимчасово окупованої території повернули 20-річного юнака

В Україну з тимчасово окупованої території вдалося повернути 20-річного українця. Про це у Телеграмі повідомив керівник Офісу… Читати більше

Monday March 31st, 2025
  • Новини

У Рівному з квітня вводять графіки подачі води: що відомо

У місті Рівне з квітня вводять погодинне обмеження водопостачання для населення. Про це у Фейсбуці повідомляє "Рівнеоблводоканал",… Читати більше

Monday March 31st, 2025
  • Новини

росія не має уникнути відповідальності за злочини, скоєні в Україні під час цієї війни: Зеленський на Бучанському саміті

росія не має отримати вигоди чи винагороди від цієї війни й не повинна уникнути справедливої… Читати більше

Monday March 31st, 2025