Помаранчевий пил з пустелі Сахара накрив столицю Греції
Столицю Греції Афіни накрила помаранчева імла внаслідок пилової хвилі з пустелі Сахара, через що у місті погіршилась видимість та якість повітря.
Про це пише BBC.
Як зазначають, подібні хмари пустельного пилу вже накривали Грецію наприкінці березня і на початку квітня, вони також накрили частину Швейцарії і південну Францію.
При цьому якість повітря погіршилася в багатьох районах країни, і в середу вранці через пил не було видно Акрополь в Афінах. Хмара сягнула на північ аж до Салонік.
Місцеві посадовці закликали осіб, які мають респіраторні захворювання, обмежити час перебування на відкритому повітрі, носити захисні маски і уникати фізичних вправ, поки хмари пилу не розвіються.
Атмосфера, особливо на півдні Греції, стала задушливою через поєднання пилу і високих температур.
Як повідомляє Kathimerini, за прогнозами метеорологів, протягом середи, 24 квітня, хмара пилу над Грецією поступово зменшуватиметься, оскільки вітер відноситиме його далі на схід.
Нагадаємо, наприкінці березня частина Європи напередодні була затягнута надзвичайно рідкісною хмарою пилу, який піднявся з пустелі Сахара.
Тоді пил із Сахари поширився і на більшу частину України, він може бути шкідливим для людей із вразливим імунітетом.
"Це циркуляція теплого повітря з північної Африки, що супроводжується великою кількістю сахарського пилу, який перетинає середземноморський басейн і досягає південної, центральної та східної Європи. Це явище, яке повторюється щовесни і приносить частки сахарського пилу над нашою країною. Якщо цей пил також пов'язаний з опадами, ми також матимемо його відкладення на різних предметах на землі, автомобілях тощо", додали тоді метеорологи.
Варто додати, що 23 квітня "брудні" дощі, що утворилися завдяки піску із Сахари, який раніше винесло на Балканський півострів, пройшли в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях.
"23 квітня, циклон на Середземному морі виніс на Балканський півострів пил та пісок з Сахари. Зливові дощі "змили" більшу його частину на територію Греції та Болгарії.
Оскільки висотні повітряні потоки мають західний переніс, циклон з Європи дійшов і до території України", пояснили синоптики.