fbpx
Сьогодні
15:57 11 Кві 2025

Переселенка з Чорнобаївки розробила рецепт торта й назвала його на честь рідного села

Фото: Суспільне Херсон

Після виїзду до Одеси вимушена переселенка з Чорнобаївки Херсонського району втілила в життя свою мрію — закінчила курси кондитерів. Олена Рустамова розробила рецепт торта й назвала його на честь рідного села. У ньому жінка поєднала знайомі їй з дитинства смаки.

Про це пише Суспільне, передає Рубрика.

Ідея створити десерт, який би нагадував про рідну Чорнобаївку, виникла півтора року тому, під час навчання на кондитерських курсах, розповіла Олена Рустамова.

"Тут горіхово-макові бісквітні коржі та ніжний крем-чиз на вершках. Торт повністю вкритий бельгійським ганашем.

У нас в Чорнобаївці дуже славляться страви з горіхами, з маком, з вишнями. Я все це поєднала, можна сказати, в один витвір. Горіхи та вишню мені мама зібрала та передала.

У нашому селі дуже багато вишень. Я сподіваюсь, що вони ніколи не закінчаться і їх неможливо буде замінити на щось інше. Бо це смак самої Чорнобаївки", — сказала вона.

Свій торт жінка презентувала на одній із зустрічей для переселенок з Херсонщини.

Фото: Суспільне Херсон

"Там зокрема були дівчата з Чорнобаївки. Вони сказали: "Так, це саме Чорнобаївський торт, який своїм смаком нагадує наше дитинство", — розповіла Олена.

До повномасштабного вторгнення вона працювала менеджеркою з продажів на місцевій птахофабриці. З окупації виїхала разом з родиною наприкінці літа 2022 року. Каже, кондитерською справою мріяла займатися все життя.

"У соцмережах я натрапила на кондитерський курс і зрозуміла, що це якийсь дзвіночок для мене, це наче знак. Я взяла себе в руки, підійшла до чоловіка та кажу:

"Я вирішила. Якщо я зараз не піду, то моя мрія ніколи не здійсниться. Я розумію, що в нас нема можливості". На що він відповів: "Зараз буде, щось вирішимо", — згадує Олена.

Спершу у жінки не було потрібного обладнання. В орендованій квартирі навіть відсутня духова шафа.

"Сусідка з другого поверху знала, що я пішла на курс. Ми на майданчику разом гуляли з дітьми і я їй про це сказала. А вона каже: "Так я можу дати тобі міксер", — розповіла жінка.

Зараз вона мріє про власну справу.

"Хочу відкрити кондитерську студію, своє виробництво, щоб моїм Чорнобаївським тортиком змогли поласувати якомога більше людей і надихнутися нашою Чорнобаївською душею", — поділилась Олена Рустамова.

Нагадаємо, переселенка з Харкова Тетяна Чернікова завдяки гранту єРобота відкрила на Полтавщині виробництво страв тривалого зберігання.

А переселенка з Краматорська Юлія Савинська, яка проживає на Закарпатті, створює власноруч крафтовий шоколад, зокрема — на гречаному чаї.

Окрім того, українська громадська організація "Науково-дослідний інститут кефірної ложки Української академії наук ім. Ґ.О. Карпатського" представила інноваційний продукт – кефірну ложку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: