fbpx
Сьогодні
08:45 19 Кві 2024

Гуменюк звільнили з посади начальниці пресцентру Сил оборони півдня, - Генштаб

Керівник об’єднаного пресцентру оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк

Відсьогодні капітан першого рангу Наталія Гуменюк вже не буде виконувати обов'язки керівниці об'єднаного прес-центру Оперативного командування "Південь".

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Генеральний штаб ЗСУ.

У військовому командуванні розповіли про проведення ротаційних заходів щодо начальника Центру стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня.

"Зокрема, прийнято рішення щодо завершення відрядження та виключення із сил та засобів відповідного угруповання військ полковника Наталії Гуменюк з 19.04.2024″, – йдеться в оголошенні.

В Генштабі додали, що нині триває відбір відповідного фахівця, "який чи яка вже невдовзі стане "голосом" Сил оборони Півдня".

Також зазначається, що Центр стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня працюватиме у штатному режимі.

"Центр стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня працюватиме у штатному режимі, організовуючи співпрацю із представниками медіа, які мають відповідну акредитацію ЗСУ", – підсумовується у повідомленні.

Із чим пов'язане кадрове рішення щодо Гуменюк – не уточнюється.

Що передувало?

Раніше понад 140 представників українських ЗМІ звернулися до вищого військового керівництва країни з вимогою замінити керівника об'єднаного пресцентру Оперативного командування "Південь" Наталію Гуменюк.

Причина – постійні заборони висвітлювати воєнні злочини Російської Федерації в зоні відповідальності військовослужбовиці.

"Особа, яка керує комунікаціями ОСУВ під час війни, повинна вміти адекватно та професійно взаємодіяти з медіа, розуміти надзвичайну важливість висвітлення подій із фронту, необхідність документування та привернення уваги до злочинів росіян і в жодному разі не ставити невиправдані обмеження, які перешкоджають роботі журналістів", –  повідомляє Інститут масової інформації.

Звернення скероване на адресу головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, міністра оборони Рустема Умєрова та начальника Генштабу ЗСУ Анатолія Баргилевича.

Медійники наводять приклади відмови з боку Гуменюк у співпраці з журналістами та вимагають забезпечити доступ до районів Херсонщини і сусідніх регіонів, де відбуваються ключові події, з урахуванням вимог наказу №73 головнокомандувача ЗСУ.

"Воєнні злочини Росії журналістам вдавалося фіксувати здебільшого обходячи обмеження, встановлені в зоні підпорядкування пані Гуменюк, а не за її сприяння. Найбільш кричущим випадком була заборона заїзду на Херсонщину в підтоплені міста і села в день підриву Каховської ГЕС – тоді світові ЗМІ заполонили посилання на свідчення російських «воєнкорів», адже від нас інформація була майже відсутня. Пізніше пані Гуменюк забороняла фіксувати страждання українців у частині сіл, де через підрив ГЕС зникла вода, та знімати дно водосховища, яке висохло", – заявляють медійники.

Також журналісти просять переглянути наявні правила та процедури роботи пресслужб військових формувань, щоб уникнути випадків надмірного і невиправданого контролю та обмежень, які перешкоджають висвітленню і документуванню надзвичайно важливих для України подій.

Заяву підписали об'єднання українських медіа "Медіарух", громадська організація "Детектор медіа", а також близько 100 представників українських та іноземних медіа.

Водночас сама Гуменюк в ефірі Радіо Свобода 17 квітня заявила, що доказів журналісти не навели, а пресцентр Сил оборони півдня не порушив жодних наказів командування.

"Те, що закидається про невисвітлення наслідків трагедії Каховської ГЕС – це абсолютна неправда. Було відпрацьовано понад 800 запитів протягом одного тижня в спрощеному порядку", – зазначила Гуменюк та додала, що це робилося "з огляду на безпеку операцій".

Довідка

У березні 2023 року Міністерство оборони повідомило про зміни до наказу головнокомандувача ЗСУ №73, який регулює роботу журналістів під час воєнного стану в Україні. Зокрема, змінилися правила отримання журналістами акредитації та були запроваджені спеціальні зони для перебування представників медіа. У повідомленні МО йшлося, що були враховані рекомендації Національної спілки журналістів України і профільних медійних організацій. Однак представники "Медіаруху" заявляли, що більшість їхніх пропозицій не врахували.

Нагадаємо, 9 квітня народний депутат Олексій Гончаренко заявив, що командувача ОК "Південь" Андрія Ковальчука та командувача ОК "Захід" Сергія Літвінова звільнили.

Згодом у Командуванні Сухопутних військ ЗСУ пояснили, що Ковальчука та Літвінова не звільнили з лав ЗСУ, а перевели в межах просування по службі на вищі ланки.

Бригадний генерал Геннадій Шаповалов став новим командувачем Оперативного командування "Південь". Його вже представили особовому складу.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: