У Києві в цьому році облаштують шість інклюзивних парків та скверів: що відомо про це рішення

Фото: КМДА
У столиці України у 2024 році облаштують шість інклюзивних парків та скверів.
Про це пише КМДА, передає Рубрика.
У чому проблема?
Скільки військових і цивільних втратили кінцівки за час повномасштабної війни Росії проти України, точно невідомо. За попередніми даними від Wall Street Journal, які посилаються на найбільшого у світі виробника протезів, німецьку компанію Ottobock, за 17 місяців після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, понад 50 000 людей потребують протезування.
А коли військові перебувають у лікарнях, їм важливо мати змогу вийти за межі палати, зустрітися з рідними й побратимами, коментує директорка Superhumans Center Ольга Руднєва.
"Саме для цього медичні заклади мусять мати комфортні й доступні території навколо та паркові зони. Це частина відновлення пацієнта", – додає Руднєва.
Яке рішення?
Тому у Києві в цьому році облаштують шість інклюзивних парків та скверів.

Фото: КМДА
Як це працює?
Спершу будуть реконструювати ті зелені зони, що розташовані поруч із медичними закладами. На всіх етапах до цього залучать фахівців та консультантів Superhumans.
Які парки і сквери облаштують в 2024 році:
- Сквер на розі вулиць Володимира Винниченка та Павлівської в Шевченківському районі біля Республіканської клінічної лікарні МОЗ України
- Сквер у провулку Чеховському в Шевченківському районі біля Інституту травматології та ортопедії НАМН України
- Сквер на вулиці Федора Максименка, 19 і парк культури та відпочинку "Пуща-Водиця" в Оболонському районі біля Київського міського клінічного госпіталю ветеранів війни
- Сквер на вулиці Митрополита Андрея Шептицького, 5 у Дніпровському районі біля амбулаторії №3
- Парк біля Центру культури та мистецтв Дніпровського району поруч із Київською міською клінічною лікарнею №11
У зелених зонах створять тактильні смуги, а на всіх частинах доріжок з нахилом більше 5% встановлять пандуси.

Фото: КМДА
Також облаштують широкі тротуари й доріжки (не менше 1,8 метра), щоби там могли пересуватися люди на кріслі колісному, на милицях чи із ходунками, а також із дитячим візком.
Лавки розташують у спеціальних "кишенях" чи на тротуарах із твердим покриттям (асфальт, ФЕМ тощо). Біля них буде місце принаймні для однієї людини на кріслі колісному або для дитячого візка, кажуть у КМДА.
Окрім того, встановлять ліхтарі з розсіяним світлом.
Серед іншого – обиратимуть:
- безпечні та екологічні вуличні меблі,
- ігрове обладнання,
- спортивне знаряддя.
Ігрові майданчики обладнають ударопоглинальним покриттям.
Також на основних перехрестях доріжок встановлять навігаційні покажчики. У добре освітлених зонах розмістять план-карти місцевості, де інформацію дублюватимуть з використанням шрифту Брайля.
Нагадаємо, у Києві в Оболонському районі розпочали облаштування маршруту здоров'я. Він об'єднає парки "Крістерова гірка", що на Вітряних горах, і "Березовий гай" на Пріорці.
Також повідомлялось, що біля столичної станції метро "Герої Дніпра", що на Оболоні, замість великої кількості МАФів з'явився новий сквер.