fbpx
Сьогодні
Фото 22:00 15 Кві 2024

Маємо консолідуватися, щоб пройти наступну зиму: Галущенко – міністрам енергетики ЄС

Фото: Міністерство енергетики України

Міністр енергетики України Герман Галущенко взяв участь у неформальному засіданні міністрів енергетики ЄС. Засідання організовано Бельгією, що головує у Раді ЄС, та присвячене питанням розвитку енергетичної інфраструктури.

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Міністерство енергетики України.

Очільник Міненерго поінформував колег про масовані обстріли російською федерацією критичної енергетичної інфраструктури України, а також про заходи, які вживаються для подолання їх наслідків.

«Ворог модифікував тактику і озброєння, яке застосовує. Цілями останніх атак були об'єкти теплової та гідрогенерації, тобто маневрові потужності, а також система передачі електроенергії, а саме автотрансформатори та підстанції. Росіяни хочуть досягнути повного блекауту України. Тому дуже важливо консолідувати наші зусилля для того, щоб протистояти російській агресії наступної зими», – зазначив міністр. 

Галущенко – міністрам енергетики ЄС

Фото: Міністерство енергетики України

Герман Галущенко акцентував, що у межах підготовки до наступного опалювального сезону потрібно не тільки відновлювати пошкоджені об'єкти, але і нарощувати потужності балансуючої і розподіленої генерації.

Міністр подякував колегам за гуманітарну допомогу та внески до Фонду підтримки енергетики України, які наразі сягнули понад 410 мільйонів євро.

Галущенко – міністрам енергетики ЄС

Фото: Міністерство енергетики України

Герман Галущенко також поінформував колег про потреби української енергетики у відновленні та закликав держави-члени ЄС надати Україні допомогу у розвитку розподіленої генерації, а також прискорити впровадження проєктів відновлюваних джерел енергії.

Окрему увагу було приділено важливості збільшення існуючих лімітів транскордонної торгівлі електроенергією між Україною та іншими державами ENTSO-Е.

Галущенко – міністрам енергетики ЄС

Фото: Міністерство енергетики України

У контексті підготовки до наступної зими обговорювалися питання завершення контракту на транзит  російського газу. Герман Галущенко розповів учасникам засідання про російські атаки на українську газову інфраструктуру та відзначив важливість українських ПСГ для забезпечення європейської енергетичної безпеки.

«Питання розвитку інфраструктури перестають бути лише питаннями енергетики і набирають зовсім іншого – безпекового виміру. Атаки на енергетичну інфраструктуру є безпрецедентними як для України, так і для всього світу. Українська енергетична інфраструктура – система передачі електроенергії, газотранспортна система, підземні сховища газу – вже давно є частиною загальної європейської енергетичної системи, а тому будь-яка атака на українську енергетику ставить під загрозу енергетичну безпеку ЄС. Саме тому мають бути знайдені нестандартні відповіді на безпрецедентні виклики, з якими має справу Україна», – наголосив Герман Галущенко. 

На полях зустрічі міністр енергетики України також  провів зустрічі з колегами з Бельгії, Данії, Литви, Молдови, Чехії.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: