fbpx
Сьогодні
Фото 22:24 14 Кві 2024

В Україні запустили мобільні Центри допомоги врятованим: як працює це рішення

Фото: Укрінформ

На Київщині у Бородянці відбувся запуск роботи трьох мобільних Центрів допомоги врятованим, завдяки яким мешканці деокупованих територій та прифронтових регіонів України зможуть отримувати кваліфіковану психологічну, соціальну та юридичну підтримку.

Про це повідомляє Урядовий портал, пише Рубрика.

У чому проблема?

Росіяни здійснюють усі можливі злочини: мародерство, вбивства й катування мирного населення, сексуальне насильство.

На прифронтових територіях українці перебувають під постійними обстрілами, не мають елементарних засобів до існування: води, електрики, тепла, даху над головою. 

Навіть сильним духом людям вкрай важко самостійно впоратися з новими викликами й труднощами, особливо, коли все звичне залишається в минулому й доводиться починати життя з нуля.  

Яке рішення?

У Бородянці, 10 квітня, відбувся офіційний запуск роботи трьох мобільних Центрів допомоги врятованим, завдяки яким мешканці деокупованих територій та прифронтових регіонів України зможуть отримувати кваліфіковану психологічну, соціальну та юридичну підтримку.

Мобільні Центри допомоги врятованим є частиною мережі стаціонарних Центрів.

Фото: Укрінформ

"Не випадково сьогодні ми зібрались саме у Бородянці. Два роки тому, у квітні, після деокупації Київщини увесь світ побачив справжнє обличчя росії – масштаби злочинів російських військових. Прагнучи якнайшвидше допомогти та підтримати постраждалих, ми разом з партнерами з UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, запустили унікальний проект. Наша мета – розширити географію роботи Центрів та допомогти тим, кому складно самотужки дістатися стаціонарних Центрів. Мобільні центри дозволять нам наростити наші зусилля для комплексної допомоги українцям", – сказала Віце-премʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Як це працює?

Зазначається, що мобільні центри є частиною мережі стаціонарних Центрів, які на сьогодні працюють в 11 містах України.

"Прагнучи якнайшвидше допомогти та підтримати постраждалих, ми разом з партнерами з UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, запустили унікальний проєкт. Наша мета – розширити географію роботи Центрів та допомогти тим, кому складно самотужки дістатися стаціонарних Центрів. Мобільні центри дозволять нам наростити наші зусилля для комплексної допомоги українцям", – сказала віцепремʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Центри допомоги врятованим надають комплексну підтримку усім, хто потребує, зокрема, і постраждалим від сексуального насильства, повʼязаного з війною.

Фото: Укрінформ

Представник UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, Массімо Діана зауважив також, що в Центрах допомоги врятованим постраждалі, зокрема від сексуального насильства, зумовленого війною, можуть отримати кваліфіковану психологічну, юридичну та соціальну підтримку конфіденційно та безоплатно.

Два мобільні Центри допомоги врятованим, придбані за підтримки уряду Іспанії, працюватимуть у Херсонській, Київській, Чернігівській та Сумській областях.

Фото: Укрінформ

Ще один, придбаний за підтримки уряду Бельгії, працюватиме в Харківській області, наголошено в повідомленні уряду. Мобільні центри повністю обладнані для надання консультацій.

Довідка

Центри допомоги врятованим – це державні установи, створені з ініціативи Офісу віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, за сприяння урядової уповноваженої з питань гендерної політики та за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і місцевих органів влади.

Нагадаємо, дружина Президента Олена Зеленська повідомила, що в Україні працюють уже 11 Центрів допомоги врятованим, які безкоштовно надають комплексну підтримку з різних питань.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: