fbpx
Сьогодні
18:42 14 Кві 2024

Із середини травня розпочнуть повторний огляд обмежено придатних, - Міноборони

Заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк повідомив, що з середини травня розпочнеться переогляд на підтвердження придатності тих військовозобов'язаних і військових, які раніше були визнані обмежено придатними.

Про це він розповів під час виступу на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад за участі президента України 12 квітня, передає Рубрика.

Він нагадав, що президент підписав закон №10313, який скасовує статус "обмежено придатний".

За словами Гаврилюка, наразі триває погодження змін до наказу №402, що затверджує положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України.

Тож із середини травня розпочнуть повторний огляд тих, хто раніше був визнаний обмежено придатним.

Гаврилюк також розповів, що для "більшої ефективності та прозорості" планується збільшити "потужності команд", які працюють у ТЦК та СП, а також перевести весь процес мобілізаційної кампанії у цифровий формат.

"Наша мета — забезпечити прозорість та оперативність кожного кроку цього важливого процесу, надати можливість кожному громадянину реалізувати свій обов'язок захисту Батьківщини", — пояснив він.

За словами Гаврилюка, вже оцифровано дані щодо чоловіків призовного віку, які можуть потрапити під мобілізацію, в усіх 24 регіонах України та місті Києві.

Завдяки перезапуску електронної системи "Оберіг" також зроблено 23 мільйони запитів на оновлення даних громадян.

Крім того, на конгресі Гаврилюк розповів про роботу рекрутингових центрів. З 11 лютого відкрито вже 10 таких центрів у п'яти регіонах: по одному — у Львові, Полтаві та Запоріжжі, два центри є у Харкові та шість — у Дніпропетровській області.

Планується, що до кінця липня відкриють ще 22 рекрутингових центри. Заступник міністра зазначив, що станом на 12 квітня рекрутери зареєстрували понад тисячу звернень. Більш ніж 200 людей уже оформлюються на посади.

"Ми очікуємо, що за результатами роботи рекрутингових центрів збільшимо кількість контрактів до чотирьох-п'яти тисяч на місяць", — заявив Гаврилюк.

Крім того, з початку квітня запущено агрегатор вакансій у лавах Сил оборони України, які були розміщені на платформах LobbyX, Work.ua, robota.ua та "OLX Робота".

Це означає, що тепер в одному місці можна знайти єдину стрічку з усіма вакансіями, які розміщені на сайтах-партнерах.

Довідка

У квітні президент Володимир Зеленський підписав закон, яким скасовується статус "обмежено придатний".

Проте скасування "‎обмеженої придатності" не означає автоматичного переходу до іншого статусу — придатного чи непридатного.

Тож усі військовозобов'язані чоловіки, яких раніше визначили обмежено придатними, повинні до 4 лютого 2025 року повторно пройти військово-лікарську комісію. Військові, визнані непридатними, будуть звільнені зі служби, а військовозобов'язані — виключені з військового обліку.

Також повідомлялось, що на початку листопада минулого року Міністерство оборони України оголосило про затвердження нової концепції набору в армію, яка, зокрема, передбачає відмову від термінової служби та запровадження рекрутингу.

Затверджена концепція є рамковим документом, який визначає бачення того, як конкретно розвиватиметься система роботи з особовим складом. Концепція передбачає розробку дорожньої карти, яка опише термін її реалізації на період до 2028 року.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: