Про це заявила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко в інтерв'ю АрміяInform, пише Рубрика.
"ЗСУ наразі – це найбільший працедавець у країні. І він може боротися за найкращих людей із цивільного життя. І тоді ми станемо ще швидшими і ще технологічнішими. Тому наш наступний етап – це можливість у два кліки подати заявку на мобілізацію: "Я хочу стати оператором дронів", "Я хочу стати артилеристом" тощо", – сказала вона.
На думку Черногоренко, важливим є саме рекрутинговий підхід, бо коли людина буде розуміти весь свій маршрут у війську і зможе його контролювати шляхом власного вибору, то питання щодо електронних повісток, самого факту їхнього існування відпаде саме по собі.
"Я вважаю, що людина повинна мати можливість мобілізуватися або підписати контракт саме до такого командира, якому він чи вона довіряє. Це – цільовий рекрутинг. Цивільна аналогія: коли після випуску з вишу за кращих студентів борються працедавці", – зазначила заступник міністра оборони.
За її словами, армія сьогодні неабияк наситилася цивільною експертизою, цивільними звичками, культурою цивільною. В армії служать люди з великих компаній.
"Так, у мене в команді працює військовослужбовець, який повернувся з Каліфорнії, де будував стартапи. Він просто сів у літак, повернувся в Україну і мобілізувався в 47-у бригаду. І все. Тут більше нічого не можна сказати. Це приклад, як цивільні люди збагачують армію. І це збагачення треба "ловити", – зауважила вона.
Черногоренко також повідомила, що після запуску кабінету військовозобов'язаного автоматизується послуга УБД – тепер це буде подача заявки в декілька кліків та отримання електронного документа в проєкті "Армія+":
"Тепер цей процес не буде тривати місяцями, а до кількох днів. Бо це про гідність і це про те, що держава може робити людяні сервіси для своїх громадян".
Заступник міністра підкреслила, що "Армія+" є флагманським продуктом:
"Ми кожного дня збираємося з командою і думаємо про те, як швидше це зробити, як створити застосунок для військових, як це стане їхнім ключем до цифрової зброї, до всіх програм, систем тощо".
І підписаний Президентом закон розблоковує роботу над "Армією+", підкреслила Черногоренко.
Як повідомляла Рубрика, 2 квітня Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає запуск електронного кабінету військовозобов'язаного. За словами Черногоренко, його планують запустити влітку 2024 року.
Проте громадяни самі вирішуватимуть, користуватися ним чи ні.
"Кабінет буде створено для кожного військовозобов'язаного, фактично це буде заздалегідь готова опція для такої роботи, але користуватися таким електронним кабінетом чи ні, буде справою кожного громадянина/громадянки", наголосила чиновниця.
Раніше парламент ухвалив законопроєкт №10062 про цифровізацію армії. Зокрема, за цим документом буде створено реєстр військовослужбовців ЗСУ і можна буде онлайн отримати статус учасника бойових дій.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.