Щомісяця український ОПК виробляє по 8 САУ "Богдана", - ЗМІ
До 8 одиниць на місяць виросло виробництво українських САУ "Богдана". Раніше ця кількість сягала 6 одиниць.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на The New York Times.
Раніше президент України Володимир Зеленський на черговому засіданні військового селектору у грудні минулого року повідомляв про збільшення виробництва САУ "Богдана" до 6 одиниць.
Втім, як зазначають джерела NYT, тепер виробництво українських САУ "Богдана" виросло до 8 одиниць на місяць.
"Зараз українська збройова промисловість будує вісім самохідних артилерійських систем "Богдана" щомісяця, і хоча офіційні особи не кажуть, скільки їх було зроблено загалом, збільшення обсягів виробництва сигналізує про потенційний "бум" у вітчизняному виробництві озброєнь", – йдеться в повідомленні.
Також у виданні стверджують, що українські оборонні підприємства:
- в 3 рази збільшили виробництво бронетехніки,
- в 4 рази збільшили виробництво протитанкових ракет.
Довідка про САУ "Богдана"
САУ "Богдана" – українська колісна 155-мм самохідна артилерійська установка. Розробка розпочата щонайменше з 2018 року. Стала першою українською САУ, що розроблена під стандартний для країн НАТО калібр 155 мм.
Даний калібр є стандартом для польової артилерії країн-учасниць НАТО на відміну від калібру 152 мм, який був прийнятий ще за часів СРСР.
САУ побудована на шасі КрАЗ зі спареною броньованою кабіною, розрахованою на екіпаж з п'яти осіб. Має автоматизовану систему наведення на контролерах виробництва Siemens і систему автоматичної подачі на 6 боєприпасів. Управління зарядкою, наводженням і стрільбою може проводитися як з кабіни, так і зовні.
Вже в ході повномасштабного вторгнення росії в Україну дослідний зразок був переданий українським військовим. Відомо, що гаубиця використовується на фронтах для відбиття російської агресії.
Колишній головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний розповів, що САУ "Богдана" працювала по захопленому острову Зміїний і зіграла важливу роль в його звільненні від російського гарнізону.
Цього року офіційно прийнята на озброєння ЗСУ.
З відкритих джерел відомо, що на озброєнні українських військ їх лише сім штук, і то разом із несерійними зразками.
Як раніше повідомлялось, навесні минулого року Міністерство оборони профінансувало виробництво вітчизняних артилерійських систем. Тому на фронті українська артилерія буде підтримувати західні танки.
Нагадаємо, Україна домовилися зі словацькою оборонною компанією Konštrukta Defense про розробку концептупльно нової гаубиці. Основою стане словацька САУ Zuzana.