fbpx
Сьогодні
17:50 02 Кві 2024

Уряд вніс зміни до правил перетину кордону студентами денної форми навчання

Фото: МОН

2 квітня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про внесення зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України».

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Урядовий портал.

У чому проблема?

Раніше пропозицію відновлення цієї можливості виїзду за кордон студентів озвучувала молодь Маріупольського та Сумського державних університетів під час зустрічей із Президентом України Володимиром Зеленським.

Яке рішення?

На доручення Президента МОН розробило відповідну постанову. Документ передбачає, що студенти-чоловіки зможуть перетинати кордон під час воєнного стану за умов, якщо вони:

  • віком від 18 до 22 років, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації;
  • навчаються на денній формі в закладах вищої освіти України державної або комунальної форм власності й здобувають ступінь вищої освіти бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування);
  • є учасниками освітньої академічної мобільності;
  • їдуть на навчання в іноземні заклади освіти строком на 1 семестр.

Як це працює?

Для перетину кордону з метою навчання на програмах академічної мобільності студентам необхідно мати:

  • довідку від закладу вищої освіти України щодо направлення учасника програми академічної мобільності для навчання в іноземному закладі освіти із зазначенням:
  • підстави співробітництва; строку навчального семестру за кордоном;
  • відсутність за результатами двох останніх семестрів (півріч) негативних оцінок і фактів перескладання заліків і екзаменів;
  • підтвердження рівня знання мови викладання в іноземному закладі освіти;
  • копію договору академічної мобільності, засвідчену закладом освіти України;
  • е-квиток студента, перевіреного засобами порталу «Дія»;
  • військово-облікові документи з відповідними позначками районного, міського ТЦК та соціальної підтримки.

Довідково
Академічна мобільність — можливість для студентів тимчасово виїхати за кордон для навчання чи стажування, щоб здобути нові знання та досвід. Для університетів — це також спосіб зміцнити партнерства з іноземними закладами.

Нагадаємо, граничний вік призову українців на військову службу зараз становить від 27 до 60 років. При цьому студенти в Україні одержують відстрочку від мобілізації.

У березні 2022 року в Україні дозволили продовжити навчання тим студентам, які вже навчалися до 24 лютого за кордоном. Проте згодом з'явилося багато спекуляцій з масової підробки документів нібито про навчання в іноземних ВНЗ. Лише протягом липня-серпня, за словами речника Державної прикордонної служби України Андрія Демченка, виявили приблизно 600 таких документів.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: